Kantorowice 9 VI 2024

X Niedziela Zwykła

Po południu o 17,30 Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a w tygodniu po Mszy św.

W wtorek św. Barnaby, Apostoła.

        W czwartek św. Antoniego z Padwy, kapłan i doktora Kościoła.

        W piątek bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

       W II piątek miesiąca o 17,30 Różaniec za zmarłych wypominanych z wypominkami i Msza św. za nich ofiarowana.

      W sobotę 15 czerwca w krakowskich Łagiewnikach, w bazylice Bożego Miłosierdzia o godz. 11,00 odbędzie się beatyfikacja Sługi Bożego Księdza Michała Rapacza. Dokładne informacje na tablicy ogłoszeń.

        W przyszłą, trzecią niedzielę miesiąca, nasze ofiary przeznaczymy na cele inwestycyjne w naszej Parafii.

Bardzo dziękuję rodzinie Bielów z ul. Zakole za troskę o czystość naszego kościoła w tym tygodniu. Proszę następne rodziny.

Dyrektora Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitalnej w Krakowie przypomina, że na terenie całej Archidiecezji Krakowskiej obowiązują Indeksy Katechizacji. Indeks uczniowie powinni otrzymać w kl. 4 szkoły podstawowej i powinien być on kontynuowany i uzupełniany do klasy maturalnej włącznie. W razie jakichś trudności, rodzice czy uczniowie powinni się o nie upomnieć u katechetów.

Indeks jest jedynym dowodem i potwierdzeniem uczestnictwa w katechezie szkolnej, obowiązuje przy przygotowaniu do Sakramentów Świętych, w tym również do małżeństwa i przy wydawaniu zaświadczeń, a odpowiedzialni za przygotowanie powinni weryfikować uczestnictwo w lekcjach religii.