Kantorowice 2 VI 2024

IX Niedziela Zwykła

  Po Mszy św. o 9,00 zmiana tajemnic różańcowych, a południu o 17,30 Nabożeństwo czerwcowe z procesją eucharystyczną w ramach oktawy Bożego Ciała.

Jutro świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.

W środę św. Bonifacego, biskupa i męczennika oraz bł. Małgorzaty Łucji Szewczyk, dziewicy.

We czwartek św. Norberta, biskupa.

        Do czwartku trwa oktawa Bożego Ciała. W czwartek zakończenie oktawy. Po Mszy św., nabożeństwie i procesji poświęcenie kwiatów i wianków oraz błogosławieństwo małych dzieci.

       Jest to też I czwartek miesiąca, w który dziękujemy za Sakramenty Eucharystii i kapłaństwa i modlimy się o nowe powołania do służby Bożej w Kościele.

      W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Ta uroczystość to także Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Ci, którzy nam posługują przy ołtarzu i w konfesjonale, zostali z ludu wzięci i do ludu posłani, dlatego potrzebują naszego duchowego wsparcia i modlitwy.

      Jest to I piątek miesiąca. Od 9,00 rano będę odwiedzał chorych i starszych w domach. Po południu spowiedź święta od 17,00. Msza św., nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i spotkanie do bierzmowania.

       Z racji uroczystości w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

       W piątek przypada wspomnienie bł. Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka, męczenników franciszkańskich.

W sobotę czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Przypada też wspomnienie św. Jadwigi, królowej.

        W sobotę XVIII Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Kalwarii Zebrzydowskiej.

Jeszcze raz chciałbym bardzo serdecznie wszystkim podziękować za tegoroczne Boże Ciało: za udział w procesji, za podjęcie się różnych funkcji: mężczyznom, kobietom, młodzieży, dzieciom w strojach pierwszokomunijnych oraz sypiącym kwiaty i dzwoniącym, służbie liturgicznej, rodzinom, które udekorowały swoje domy i posesje, Policji za zadbanie o nasze bezpieczeństwo, a zwłaszcza wyznaczonym rodzinom za zorganizowanie się i przygotowanie ołtarzy. Bóg zapłać.

Bardzo dziękuję rodzinie Gałązków z ul. Zakole za troskę o czystość naszego kościoła w tym tygodniu. Proszę następne rodziny.

Dzisiaj w naszym kościele o godz. 13,00 odbędzie się pogrzeb śp. Zofii Hołda z ul. Petofiego, żony pozostałego Józefa. Przeżyła 83 lata.