Kantorowice 26 V 2024

Uroczystość Najświętszej Trójcy

Przeżywamy uroczystość Najświętszej Trójcy. Jest to zarazem ostatni dzień na dopełnienie obowiązku spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej, o których mówi II i III przykazanie kościelne: „Przynajmniej raz w roku przystąpić do Sakramentu Pokuty” oraz „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię świętą”.

        Dziś obchodzimy też Dzień Matki. Polecajmy je Bogu, by mogły dobrze wypełniać swoją misję. Otaczajmy szczególną miłością i wdzięcznością na co dzień. A te, które już Pan powołał do wieczności, polecajmy Bożemu miłosierdziu.

        Po południu o 17,30 Nabożeństwo majowe.

        Jutro św. Pawła VI, papieża.

We wtorek bł. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, prymasa Polski   (+1981).

W środę św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwana świętem Bożego Ciała.

       Boże Ciało to święto zobowiązujące nas do uczestniczenia we Mszy św. Główna Msza św. będzie o godz. 9,00. Po niej procesja eucharystyczna z Najświętszym Sakramentem do 4 ołtarzy. W tym roku pójdziemy na ul. Zakole. Ołtarze będą do odebrania w środę.

Bardzo gorąco zapraszam wszystkich Parafian do licznego udziału w tej manifestacji religijnej. Dzieci proszę do sypania kwiatków i do dzwonienia. Młodzież do niesienia feretronów, Panie do niesienia światła, Panów do baldachimu i chorągwi. Zachęcam do udekorowania okien naszych domów symbolami religijnymi, dając w ten sposób świadectwo naszej wiary. Podczas procesji proszę o zachowanie ostrożności.

        Pozostałe Msze będą o 7,30, po procesji ok. 12,00 i o 18,00.  Nabożeństwo majowe o 17,30.

W czwartek przypada też wspomnienie św. Jana Sarkandra, kapłana i męczennika i św. Zdzisławy.

        Do następnego czwartku włącznie trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie o 18,00 Msza św. z nabożeństwem i procesja eucharystyczna wokół kościoła. W niedzielę o 17,30.

W piątek święto Nawiedzenia NMP. To również ostatni dzień maja. Zakończenie nabożeństw majowych z procesją eucharystyczną wokół kościoła w ramach Oktawy.

W sobotę rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który poświęcony jest czci Najświętszego Serca Pana JezusaNabożeństwa czerwcowe będą odprawiane codziennie po Mszy św. a w niedziele o 17,30. Zachęcam do uczestnictwa.

       W sobotę św. Justyna, męczennika.

I sobotę miesiąca podczas nabożeństwa modlimy się także za rodziców oczekujących na narodziny dziecka.

W tym dniu mamy ponadto Dzień Dziecka. Pamiętajmy o najmłodszych, nie tylko obdarowując ich materialnie, lecz przede wszystkim dbajmy o ich wzrost duchowy i religijny.

       W niedzielę po Mszy św. o 9,00 zmiana tajemnic różańcowych.

       Dziękuję rodzinom: Bochenek i Klich z ul. Zakole za porządki w kościele w minionym tygodniu. Proszę następne rodziny.