Kantorowice 12 V 2024

VII Niedziela Wielkanocna

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

         Obchodzimy dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres, gdy Pan Jezus po swoim Zmartwychwstaniu ukazywał się swoim uczniom.

         Natomiast najbliższy tydzień będzie poświęcony przygotowaniom do uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Codziennie na początku nabożeństwa Nowenna do Ducha Świętego.

        Przeżywamy w naszej Parafii zewnętrzna uroczystość odpustowa ku czci św. Stanisława BM. Uroczysta suma odpustowa o godz. 11,30. Będzie jej przewodniczył  ks. Prałat Franciszek Motyka, który w tym roku obchodzi Jubileusz 50-lecia święceń kapłańskich a kazanie wygłosi O. Tomasz Koperek CR, ze Zgromadzenia Księży Zmartwychwstańców.

       Jutro Matki Bożej Fatimskiej oraz 43 rocznica zamachu na papieża Jana Pawła II. W Arce Pana rozpoczęcie Nabożeństw Fatimskich.

       We wtorek święto św. Macieja Apostoła, wybranego do Grona Dwunastu w miejsce Judasza.

      W czwartek święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, głównego patrona Polski.

      W piątek, III miesiąca, nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego połączone z nabożeństwem majowym.

      W sobotę o 20,00 majówka na ul. Zakole koło rodziny Grelów. Zapraszam zwłaszcza Parafian z tamtej okolicy.

      W niedzielę na Mszy św. o 9,00 będziemy przeżywać Rocznicę I Komunii świętej. Spotkanie dla tych dzieci w piątek o 17,00. Natomiast na Mszy św. o 11,00 I Komunia święta dzieci z klas III.

      W niedzielę, trzecią miesiąca, naszym ofiarami wspieramy potrzeby inwestycyjne i gospodarcze naszej Parafii.

        Bardzo dziękuję rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za przygotowanie kościoła do odpustu. Natomiast o przygotowanie kościoła do Rocznicy i I Komunii świętej proszę rodziców dzieci klas IV.