Kantorowice 5 V 2024

VI Niedziela Wielkanocna

       Po Mszy św. o 9,00 zmiana tajemnic różańcowych. Po południu o 17,30 Nabożeństwo majowe, a w tygodniu po Mszy św. o 18,00.

       Jutro święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.

       Jutro, we wtorek i w środę będziemy przeżywać dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące (dawniej „dni krzyżowe”). Codziennie procesja błagalna ze śpiewem litanii do Wszystkich Świętych o godz. 17,30. W poniedziałek pójdziemy na pola koło Convectora, we wtorek na ul. Zakole a w środę na ul. Kantorowicką. Klęski żywiołowe coraz częściej zdarzają się także w Polsce, a ludzi głodnych na świecie ciągle przybywa. Stąd zachęta do licznego udziału w tych nabożeństwach.

       Do wtorku włącznie trwamy codziennie na Nowennie do św. Stanisława BM, Patrona naszej Parafii.

W środę uroczystość świętego Stanisława BM, głównego patrona Polski, archidiecezji krakowskiej i patrona naszej Parafii. Zapraszam na uroczystą Eucharystię z uczczeniem relikwii naszego Patrona o godz. 18,00.

W środę też na Wawelu święcenia diakonatu o godz. 9,00. Imieniny ks. kard. Stanisława Dziwisza.

       W piątek jako II miesiąca o 17,30 Różaniec za zmarłych wypominanych z wypominkami i Msza św. za nich ofiarowana.

W sobotę o 20,00 nabożeństwo majowe przy krzyżu na ul. Ku Raciborowicom. Zapraszam zwłaszcza mieszkańców Zesławic.

        W niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

W niedzielę w naszej Parafii zewnętrzna uroczystość odpustowa ku czci św. Stanisława BM. Uroczysta suma odpustowa o godz. 11,30. Będzie jej przewodniczył  ks. Prałat Franciszek Motyka, który w tym roku obchodzi Jubileusz 50-lecia święceń kapłańskich a kazanie wygłosi O. Tomasz Koperek CR, ze Zgromadzenia Księży Zmartwychwstańców.

       Po sumie procesja eucharystyczna wokół kościoła – proszę o zorganizowanie się do niesienia baldachimu, feretronów, świec, dzieci do sypania kwiatków i dzwonienia.

       Suma odpustowa to najważniejsza uroczystość parafialna w ciągu całego roku. Dlatego bardzo serdecznie zapraszam i proszę wszystkich Parafian do jak najliczniejszego udziału w niej. Swoją obecnością podkreślamy, jak ważny jest dla nas nasz kościół parafialny. To znak naszego przywiązania do Parafii i do swojego kościoła. To wizytówka o nas. Gorąco o to proszę wszystkich Parafian, abym nie musiał się za Was wstydzić przed przybyłymi na odpust kapłanami z okolicznych Parafii, że nasz kościół na sumie odpustowej świeci pustkami.

       W niedzielę też uroczystości św. Stanisława na Skałce w Krakowie. Rozpoczęcie procesją z Wawelu o godz.9,00.

Bardzo dziękuję Parafianom za udział w poniedziałkowej Nowennie do św. Stanisława na Wawelu.

Dziękuję rodzinie Mirowkich i Bochenków z ul. Zakole za cotygodniowe porządki w kościele. W tym tygodniu proszę o przygotowanie kościoła do odpustu rodziców dzieci pierwszokomuniknych.