Kantorowice 28 IV 2024

V Niedziela Wielkanocna

      Jutro święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.

Jutro rozpoczyna się Nowenna do św. Stanisława Biskupa i Męczennika, Patrona Polski i naszej Parafii, przed jego uroczystością. Nowennę będziemy odprawiać codziennie na początku Mszy św.

Jak co roku, na 29 kwietnia, na pierwszy dzień nowenny, mamy zaproszenie na Wawel na godz. 17,30 wraz z innymi Parafiami Archidiecezji, których patronem jest św. Stanisław. Zapraszam i ja.

      Natomiast odpust parafialny ku czci naszego Patrona będziemy przeżywać za 2 tygodnie, w niedzielę 12 maja.

      We wtorek pierwsze w tym roku Nabożeństwo Majowe z procesja eucharystyczną wokół kościoła. Codziennie będziemy gromadzić się na Eucharystii i na majowym nabożeństwie o 18,00, a w niedziele i święta przed Mszą św. tzn. o 17,30.

      W środę wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika.

      W czwartek św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła.

      To I czwartek miesiąca – dzień dziękczynienia za Eucharystię oraz modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne także z naszej Parafii.

W piątek Uroczystość Najświętszej Maryi PannyKrólowej Polski a zarazem Święto NarodoweRocznica uchwalenia Konstytucji 3 MajaMsze święte w obecnym porządku niedzielnym. Po Komunii świętej odnowimy Ślubu Jasnogórskie. Nie ma postu.

      Jest to zarazem I piątek miesiąca. Odwiedziny chorych i starszych w domach dopiero od godz. 15,00. Okazja do spowiedź święta przed każdą Mszą św. O 17,30 nabożeństw pierwszopiątkowe i majowe.

      W piątek o 20,00 majówka przy kapliczce na ul. Zakole koło rodziny Kuśnierzów. Zapraszam zwłaszcza okolicznych mieszkańców.

      W sobotę święto św. Floriana, patrona miasta Krakowa, patrona strażaków i hutników.

      W I sobotę podczas nabożeństwa majowego modlitwy w intencji rodziców, oczekujących na urodzenie dziecka.

      W niedzielę św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana.

      W niedzielę po Mszy św. o 9,00 zmiana tajemnic różańcowych.

     Bardzo dziękuję rodzinie Adamskich i Bieroń z ul. Zakola i Kantorowickiej za porządki w kościele w tym tygodniu. Proszę kolejne rodziny.