Kantorowice 14 IV 2024

III Niedziela Wielkanocna

Dziś III Niedziela Wielkanocna. Od 16 lat obchodzona jest jako Niedziela Biblijna, inaugurująca w Kościele w Polsce Tydzień Biblijny.

Znajdźmy w tym tygodniu czas na spotykanie się z Panem w Jego Słowie. Zachęcam do indywidualnej lektury i medytacji Słowa Bożego. Biblia, czyli Pismo Święte, to przecież najważniejsza Księga dla całego Kościoła i dla każdego z nas. Zawiera ona objawienie Boże, dotyczące naszego zbawienia. Tej księgi nie może zabraknąć w żadnym domu. Nie może też nikomu zabraknąć czasu na jej czytanie.

      Dziś kończy się nasza parafialna akcja pomocy żywnościowej dla najbardziej potrzebujących, która trwała przez cały Wielki Post. Bardzo dziękuję  wszystkim, którzy przyłączyli się do tej akcji za wielkie serce.

      W piątek, trzeci miesiąca, po Mszy św. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

      W niedzielę Światowy Dzień Modlitw o Powołania.

      W przyszłą niedzielę, trzecią miesiąca, naszymi ofiarami wspieramy tegoroczne inwestycje gospodarcze przy naszej Parafii.

      Bardzo dziękuję rodzinom: Winkler, Zdziebko i Adamski z ul. Zakole za zadbanie o czystość naszego kościoła w tym tygodniu. Proszę następne rodziny.