Kantorowice 7 IV 2024

II Niedziela Wielkanocna

czyli Miłosierdzia Bożego

Obchodzimy dziś II Niedzielę Wielkanocną, kończącą oktawę uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, zwaną Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Duchowo przenosimy się do stolicy Miłosierdzia Bożego, do naszych krakowskich Łagiewnik. Współczesny świat bardzo potrzebuje Bożego Miłosierdzia. Wykorzystajmy ten dzień na modlitwę za nas samych i naszych bliskich.

Po Mszy św. o 9,00 zmiana tajemnic różańcowych.

Po południu o 17,30 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

        Niedziela dzisiejsza rozpoczyna 80 Tydzień Miłosierdzia. Pamiętajmy o praktykowaniu uczynków miłosierdzia, abyśmy sami mogli go doświadczać. Do następnej niedzieli włącznie można jeszcze przynosić dary żywnościowe dla najbardziej potrzebujących.

   Jutro uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przeniesiona z 25 marca ze względu na Wielki Tydzień. To początek naszego odkupienia – wcielenie Syna Bożego.

To zarazem Dniem Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Osoby, które pragną podjąć się zadania modlitwy w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego, mogą rozpocząć swoją dziewięciomiesięczną nowennę. Zainteresowanych odsyłam do stolika pod chórem, gdzie znajdują się informacje na temat.

    Pamiętajmy tego dnia o modlitwie za poczęte dzieci, za ich matki i ojców. Prośmy, by życie było szanowane od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Sami też doceńmy dar życia, jaki otrzymaliśmy.

       W środę, 10 kwietnia, przypada 14 rocznica katastrofy smoleńskiej.

       W II piątek miesiąca o 17,30 Różaniec za zmarłych z wypominkami,  a następnie Msza św. za zmarłych wypominanych.

     W niedzielę rozpocznie się XVI Tydzień Biblijny.

     Bardzo dziękuję rodzinie Nieć i Szczupak z ul. Zakole za porządki w kościele w tym tygodniu. Proszę następne rodziny z tego osiedla.

    We wtorek o godz. 13,00 na cmentarzu w Grębałowie odbędzie się pogrzeb śp. Ryszarda Łaskawca z bloku 17, męża pozostałej Grażyny. Miał 66 lat.

     Dziś wybory samorządowe. Nie lekceważmy naszego obowiązku i przywileju patriotycznego. Idźmy na wybory! Lokal wyborczy znajduje się w Klubie Zakole.