Kantorowice 1 IV 2024

Poniedziałek Wielkanocny

          Obchodzimy drugi dzień największego święta chrześcijańskiego. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego jest centrum roku liturgicznego, źródłem i szczytem tego, co celebrujemy w ciągu całego roku. To od niej bierze początek i znajduje swoje dopełnienie nasza wiara. Niech nasze życie będzie nieustannym świadectwem dawanym Temu, który w nas pokonuje wszelkie zło i grzech i prowadzi do zwycięstwa.

       Trwa oktawa Zmartwychwstania Pańskiego. Przez osiem dni świętujemy Wielkanoc. Natomiast okres paschalny, wielkanocną radość rozciąga na 50 dni – aż do Zesłania Ducha Świętego.

       Jutro, 2 kwietnia, przypada 19 rocznica odejścia do domu OjcaOjca Świętego Jana Pawła II. O godz. 21,37, w godzinie śmierci Papieża zapalmy świece w oknach naszych domów.

I czwartek po Mszy św. „Godzina Święta” – dziękczynna adoracja Najświętszego Sakramentu za dar Eucharystii i kapłaństwa.

       W I piątek odwiedziny chorych i starszych w domach od 9,00. Po południu spowiedź święta od 17,30. O 18,00 Msza św., nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i spotkanie do bierzmowania.

       W najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych z racji uroczystego charakteru oktawy Wielkanocy.

       W I sobotę po Mszy św. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP z modlitwami w intencji rodzin oczekujących na narodziny dziecka.

      Za tydzień będziemy przeżywać Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Po południu o godz. 17,30 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

      Po Mszy św. o 9,00 zmiana tajemnic różańcowych.

      W niedzielę rozpoczyna się też 80 Tydzień Miłosierdzia. Przypominam, że jeszcze przez dwa tygodnie możemy wesprzeć produktami żywnościowymi najbardziej potrzebujących.

      Teraz podziękowania: Pragnę serdecznie podziękować wszystkim uczestniczącym w nabożeństwach wielkopostnych, w rekolekcjach parafialnych, w Drodze Krzyżowej ulicami miasta, w Triduum Paschalnym, w procesji rezurekcyjnej, a także trwającym na modlitwie adoracyjnej w ciągu dnia i w nocy w Ciemnicy i przy Grobie Pańskim.

        Nade wszystko dziękuję tym, którzy święta wielkanocne przeżyli z oczyszczoną duszą i przystąpili do Sakramentu Pokuty i do Komunii świętej. W czasie trzech dni Triduum rozdałem 542 Komunie święte (rok temu dokładnie tyleż samo), a w dniu wczorajszym 280 (przed rokiem 282). Można powiedzieć krótko: znów wielu zapomniało lub nie zdążyło wyspowiadać się przed świętami. Przypominam, że czas spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej jeszcze trwa. W tym roku do 26 maja.

         W sposób szczególny dziękuję Tomaszowi Kucharskiemu oraz pomagającym lektorom: Szymonowi i Bartoszowi Wyczesanym i Olafowi Stefańczykowi a także Agacie i Mateuszowi Iwasykom za przygotowanie tegorocznej dekoracji Ciemnicy i Grobu Pańskiego.

        Podziękowanie wyjątkowe należy się naszej służbie liturgicznej: ministrantom i lektorom, także lektorom – seniorom, którzy wzięli sprawy w swoje ręce i przygotowali wzorcową liturgię Triduum Paschalnego i najwięcej ze wszystkich nas poświęcili czasu dla Pana Boga. Dziękuję panu organiście za muzykę i śpiew.

       Dziękuję za wszystkie życzenia świąteczne, przekazane mi osobiście, pisemnie, smsami lub w inny sposób, oraz za wszystkie przejawy życzliwości.

       Bardzo dziękuję wszystkim Parafianom i nie tylko Parafianom za ofiary pieniężne przekazane na potrzeby Parafii czy to na tacę, czy mnie osobiście czy też przez wpłatę na konto Parafii. Nr konto Parafii znajduje się na stronie internetowej naszej Parafii.

        Dziękuję rodzinom: Klimas i Broś z ul. Zakole za porządki w kościele przed świętami. Proszę kolejne rodziny.

       Niech Zmartwychwstały Pan wejdzie do naszych domów i rodzin z darem pokoju, mimo drzwi zamkniętych.