Kantorowice 17 III 2024

V Niedziela Wielkiego Postu

Przeżywana dziś V Niedziela Wielkiego Postu wprowadza nas bezpośrednio w okres pasyjny rozpamiętywania Męki Pańskiej.

        Zgodnie z postanowieniem Episkopatu Polski w naszym kraju zachowuje się zwyczaj zasłaniania krzyży w dwóch ostatnich tygodniach Wielkiego Postu aż do Wielkiego Piątku.

W naszej Parafii rozpoczynamy dziś rekolekcje wielkopostne, które mają nas przygotować od owocnego przeżycia Triduum Paschalnego i świąt Wielkiej Nocy. Rekolekcje głoszą Ojcowie ze Zgromadzenia Księży Zmartwychwstańców. Na wszystkich Mszach świętych dziś nauki ogólne. Program rekolekcji wisi na tablicy ogłoszeń i znajduje się na stronie internetowej Parafii, można też zabrać od ministrantów, kto jeszcze nie ma. Jest stosunkowo dość prosty i można go łatwo zapamiętać. Podczas rekolekcji na Mszach św. będą zbierane ofiary na potrzeby rekolekcji.

Po południu o 17,15 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnych. Na Gorzkich Żalach będą zbierane dziś ofiary na kwiaty i na urządzenie Bożego Grobu.

        Od jutra przez okres wiosenno – letni Msze św. wieczorne będą odprawiane o godz. 18,00.

We wtorek uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, Patrona Kościoła Powszechnego, Patrona Krakowa, a także Patrona czystości, rodzin, ojców, pracujących, ubogich i umierających, jak i wielu jego imienników. Spełnił on szczególną rolę wobec Pana Jezusa, będąc Jego opiekunem.

W tym dniu szczególnie modlimy się za ojców i opiekunów rodzin. Niech św. Józef wyprasza każdemu z nich łaskę dobrego spełniania powierzonych mu obowiązków troski o własną rodzinę. Wstawiennictwu św. Józefa powierzamy także wszystkie osoby noszące jego imię.

W piątek o 18,00 Droga Krzyżowa a następnie Msza św.

Następna niedziela to już Niedziela PalmowaUroczyste poświęcenie palm i procesja z palmami wokół kościoła przed Mszą św. o 11,00. Poświęcenie palm będzie na zewnątrz kościoła. Po Mszy św. odbędzie się konkurs na najpiękniejszą palmę. Pod uwagę będą brane m.in.: wysokość palmy, oryginalność, pracochłonność. Natomiast nie będą oceniane palmy kupione. Zachęcam do wykonania własnej palmy.

Natomiast o godz. 19,00 odbędzie się Tradycyjna, jubileuszowa XX Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. W tym roku pójdziemy ulicą Kantorowicką do kapliczki na skrzyżowaniu ulic. G. Morcinka i Kantorowickiej i z powrotem. Już dziś wszystkich bardzo serdecznie zapraszam.

Bardzo dziękuję rodzinie Gajoszków i Różyckich z ul. Zakole za porządki w kościele w tym tygodniu. Proszę następne rodziny.

Rada i Zarząd Dzielnicy XVII zapraszają mieszkańców na spotkanie do Klubu Zakole w najbliższą sobotę 23 marca na godz. 18,00. Tematem spotkania będzie przedstawienie informacji dotyczącej Planu Ogólnego Miasta Krakowa.