Kantorowice 10 III 2024

IV Niedziela Wielkiego Postu

        Dzisiejsza, IV Niedziela Wielkiego Postu zwana jest niedzielą radości, od łacińskiego słowa: „laetare”. W połowie Wielkiego Postu  mamy się radować z nadchodzącego zbawienia. Wyrazem tego jest również różowy kolor szat liturgicznych, który dziś zastępuje wielkopostny fiolet i ołtarz ozdobiony kwiatami.

Po południu o 17,15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

Od dziś do następnego poniedziałku trwamy w dziewięciodniowej Nowennie do św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

We wtorek, 12 marca, przypada 35 rocznica poświęcenia naszego kościoła parafialnego, którego w 1989 roku dokonał ks. Biskup Kazimierz Nycz, obecny metropolita warszawski.

W środę 11 rocznica wyboru papieża Franciszka (2013).

W czwartek, 14 marca, 18 rocznica śmierci śp. ks. Andrzeja Kamińskiego, pierwszego proboszcza (2006). Msza św. za spokój jego duszy o godz. 17,00. Zapraszam do uczestnictwa.

W piątek, trzeci miesiąca, o 17,00 Droga Krzyżowa,  Msza św. i Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

W niedzielę św. Patryka, biskupa.

        W najbliższą niedzielę rozpoczynamy w naszej Parafii rekolekcje wielkopostne. Będą je głosić Ojcowie ze Zgromadzenia Księży Zmartwychwstańców. Na wszystkich Mszach św. nauki ogólne. Program rekolekcji wisi na tablicy ogłoszeń, jest się na stronie internetowej Parafii, można go też zabrać od ministrantów przy wychodzeniu.

W przyszłą niedzielę, III miesiąca, naszymi ofiarami wspieramy prace, wykonywane przy naszej Parafii. W tym roku środki finansowe, którymi będziemy dysponować w dalszym ciągu będziemy przeznaczać na porządkowanie terenu przed plebanią, bo jak widać nie jest to teren zachwycający pięknem. Od lat domaga się uporządkowania.

Na Gorzkich Żalach za tydzień będą zbierane ofiary na kwiaty i na urządzenie Bożego Grobu.

        Dziękuję rodzinom: Maj i Witek z ul. Zakole za zrobienie porządków w kościele w tym tygodniu. Proszę następne rodziny.