Kantorowice 18 II 2024

I Niedziela Wielkiego Postu

Rozpoczęliśmy nowy okres roku liturgicznego, jakim jest Wielki Post. Jest to czas pokuty i przemiany własnego życia. Zwłaszcza w I części tego okresu, tj. do V Niedzieli Wielkiego Postu, powinniśmy szczególnie skupić się na nawróceniu, zmianie naszego postępowania. Każdy z nas ma jakieś dziedziny swojego życia, które wymagają uporządkowania, zmiany zwyczajów czy nawyków.

Dzisiaj kończą się kwartalne dni modlitw o ducha pokuty, które rozpoczęliśmy w Środę Popielcową, ale czas pokuty Kościoła trwa nadal.

Kończy się też Tydzień Trzeźwości, ale może warto pociągnąć go jeszcze dłużej np. przez cały Wielki Postu w duchu ekspiacji za tych, którzy codziennie nadużywają alkoholu.

Po południu o 17,15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

W czwartek święto Katedry św. Piotra, Apostoła.

W piątek o 17,00 Droga Krzyżowa, a po niej Msza św.

Chciałem, jak co roku, ogłosić naszą parafialną wielkopostną akcję pomocy żywnościowej dla najbardziej potrzebujących. Produkty żywnościowe można przynosić przez cały Wielki Post aż do końca Tygodnia Miłosierdzia po świętach i zostawić przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia. Nie pozostańmy obojętni na ludzką biedę. Pamiętajmy o biedniejszych od nas.

Bardzo dziękuję rodzinom: Paos oraz Wójcik i Komenda z ul. Zakole za  troskę o czystość naszego kościoła w tym tygodniu. Proszę następne rodziny.