Kantorowice 4 II 2024

V Niedziela Zwykła

Dzisiaj druga niedziela Nabożeństwo Czterdziestogodzinne, podczas którego modlimy się o dobre i owocne przeżycie czasu Wielkiego Postu. Adoracja będzie po każdej Mszy św. do godz. 11,30. Później będzie przerwa w adoracji do 15,00. O 15,00 Godzina Miłosierdzia a o 17,30 – Nieszpory. Za tydzień porządek będzie taki, jak w poprzednią niedzielę.

        Dziś na Mszy św. o 11,30 głównie uroczystości związane z 30 rocznicą powstania naszej Parafii. Uroczystej Mszy św. koncelebrowanej będzie przewodniczył Metropolita Krakowski Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski.

        Jutro św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Jest wzywana jako orędowniczka kobiet karmiących i tych, które zmagają się z chorobami piersi. Po Mszy św. poświęcenie chleba i wody.

        We wtorek św. Pawła Miki i jego Towarzyszy, pierwszych męczenników japońskich z XVI wieku.

W czwartek św. Józefiny Bakhity, dziewicy.

W piątek, II miesiąca o 16,30 Różaniec za zmarłych z wypominkami. Następnie Msza św. żałobna za zmarłych wypominanych.

W sobotę św. Scholastyki (†542), dziewicy i zakonnicy, bliźniaczej siostry św. Benedykta z Nursji we Włoszech. W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia o godz. 12,00 Diecezjalny Dzień Chorych.

W niedzielę 11 lutego przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku (166 lat temu), Matka Najświętsza objawiła się Bernadecie Soubirous. Podczas osiemnastu spotkań z Bernadetą Maryja wzywała do modlitwy i pokuty. To wspomnienie łączymy z obchodami XXXII Światowego Dnia Chorego. Na co dzień mamy szczególną okazję do czynnego działania wobec cierpiących, chorych i osamotnionych, których mamy blisko siebie.

        W niedzielę po Mszy św. o 9,00 zmiana tajemnic różańcowych.

        W tym tygodniu kościół sprzątała rodzina Wąs i Maczuga z ul. Kantorowickiej. Bóg zapłać. Za tydzień proszę następne rodziny.