Kantorowice 28 I 2024

IV Niedziela Zwykła

Dzisiaj rozpoczynamy w naszym kościele Nabożeństwo Czterdziestogodzinne, przygotowujące nas do Wielkiego Postu. Adoracja Najświętszego Sakramentu trwać będzie po każdej Mszy św. aż do godz. 18,00. Do wspólnej modlitwy zapraszam w następującym porządku:

– po Mszy św. o 9,00 – Róże Różańcowe

– po Mszy św. o 11,00 – jasełka

– od godz. 13,00 – mieszkańców domów jednorodzinnych

– o godz. 15,00 – Godzina Miłosierdzia dla wszystkich Parafian

– od godz. 16,00 – mieszkańców bloków

– o godz. 17,30 – Wspólne kolędowanie

        Za tydzień rano będzie podobnie, natomiast po południa ze względu na uroczystości jubileuszowe adoracja rozpocznie się dopiero od 15,00.

Wspólnoty Drogi Neokatechumenalnej przybędą do nas na Eucharystię dziś o 11,00 z pragnieniem opowiedzenia historii Zbawienia w ramach Jasełek bożonarodzeniowych. Młodzież – aktorzy pragną wyjechać na Pielgrzymkę ewangelizacyjną i będą prosić nas o wsparcie tego wyjazdu.

Dziś 7 rocznica ingresu arcybiskupa Marka Jędraszewskiego.

W środę św. Jana Bosko, kapłana, patrona wychowawców.

I czwartek miesiąca, to dzień w którym dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa. Prosimy o nowe i święte powołania. Po Mszy św.  Godzina Święta – Adoracja Najświętszego Sakramentu.

W piątek święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej. To święto przenosi nas ostatni raz w klimat Bożego Narodzenia. Kończy się czas śpiewania kolęd.

Msze św. o godz. 8,00  17,00 i 18,00. Poświęcenie gromnic podczas wszystkich Mszy św. Na Mszę św. o 18,00 zapraszam dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami i ze świecami.

W Kościele powszechnym tego dnia obchodzony jest XXVIII Dzień Życia Konsekrowanego, poświęcony modlitwie za osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w niezliczonych zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Częścią ofiar z Mszy św. wesprzemy zakony kontemplacyjne (klauzurowe), których zadaniem jest przede wszystkim modlitwa za każdego z nas, za cały Kościół i świat.

Tego dnia przypada 30 rocznica erygowania naszej Parafii.

        Jest to zarazem  I piątek miesiąca. Od godz. 9,00 odwiedziny chorych i starszych w domach z posługą sakramentalną. Spowiedź święta od 16,30. Po Mszy św. o 18,00 Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i spotkanie do bierzmowania.

        W sobotę św. Oskara, biskupa i św. Błażeja biskupa i męczennika z IV wieku, patrona od chorób gardła. Z tej okazji odbędzie się poświęcenie świec i błogosławieństwo nimi wiernych.

         W sobotę z racji I soboty miesiąca szczególnie czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność. Podczas nabożeństwa po Mszy św. modlimy się w intencji rodzin oczekujących potomstwa.

        W niedzielę o godz. 11,30 głównie uroczystości związanie z 30 rocznicą powstania naszej Parafii. Uroczystej Mszy św. koncelebrowanej będzie przewodniczył Metropolita Krakowski Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski. Bardzo serdecznie zapraszam i proszę wszystkich Parafian do uczestnictwa w tej niecodziennej uroczystości naszej wspólnoty parafialnej. Przyjdźmy jak najliczniej i dajmy świadectwo naszej wiary i przywiązania do Kościoła i do naszej Matki, jaką jest nasza świątynia i nasza Parafia.

Zmiana tajemnic różańcowych będzie wyjątkowo w 2 niedzielę.

        Dziękuję rodzinie Marcinków i Ozdobów  z Kantorowic za cotygodniową troskę o czystość w kościele. Proszę następne rodziny.

Porządek odwiedzin duszpasterskich:

29.I – poniedziałek – od godz. 16,00 – ul. G. Morcinka blok 92, 92a                                                           

30.I – wtorek – od godz. 16,00 – ul. G. Morcinka blok 86, 86a

To już ostatnie dni kolędy. Gdyby ktoś nie mógł wcześniej z jakiegokolwiek powodu przyjąć kapłana z Bożym błogosławieństwem w swoim domu, to w tym tygodniu pora na uzgodnienie dogodnego dla siebie terminu.