Kantorowice 21 I 2024

III Niedziela Zwykła

Dziś obchodzona jest Niedziela Słowa Bożego.

Dziś też mamy Dzień Babci, a jutro Dzień Dziadka. Okazujmy im szacunek, wdzięczność i pomoc, obejmijmy modlitwą zarówno żyjących, jak i zmarłych.

W środę św. Franciszka Salezego (1567-1622), biskupa i doktora Kościoła, patrona dziennikarzy i prasy katolickiej.

Po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek święto nawrócenia św. Pawła Apostoła, jednego z największych Apostołów i świętych Kościoła. Zanim jednak został chrześcijaninem, zwalczał Kościół z tą samą gorliwością, z jaką później głosił Ewangelię Chrystusa. Jego historia pokazuje nam, że dla Boga nie ma człowieka straconego, który nie mógłby do Niego wrócić, jeśli tylko sam zechce otworzyć się na łaskę Bożą.

W piątek świętych Tymoteusza i Tytusa, biskupów, uczniów i pomocników św. Pawła Apostoła, do których skierował listy zwane „pasterskimi”. A także XXIV Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce.

Na najbliższy piątek nasza Parafia otrzymała zaproszenie do Łagiewnik na Mszę św., która będzie odprawiona o godz. 17,00 u sióstr w kaplicy z obrazem Jezusa miłosiernego przy grobie św. Faustyny. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich, którzy mogą.

W niedzielę św. Tomasza z Akwinu (1225-1274), kapłana i doktora Kościoła, dominikanina, wielkiego czciciela Jezusa Eucharystycznego.

W niedzielę przypada 7 rocznica ingresu arcybiskupa Marka Jędraszewskiego.

W przyszłą niedzielę rozpocznie się w naszym kościele Nabożeństwo Czterdziestogodzinne, przygotowujące nas do Wielkiego Postu. Adoracja Najświętszego Sakramentu trwać będzie po każdej Mszy św. aż do godz. 18,00.

Do wspólnej modlitwy zapraszam w następującym porządku:

– po Mszy św. o 9,00 – Róże Różańcowe

– po Mszy św. o 11,00 – dzieci i młodzież (będą wtedy Jasełka)

– od godz. 13,00 – mieszkańców domów jednorodzinnych

– o godz. 15,00 – Godzina Miłosierdzia dla wszystkich Parafian

– od godz. 16,00 – mieszkańców bloków

– o godz. 17,30 – Nieszpory

Wspólnoty Drogi Neokatechumenalnej przybędą do nas na Eucharystię o godz. 11,00 w najbliższą niedzielę 28 stycznia z pragnieniem opowiedzenia historii Zbawienia w ramach Jasełek bożonarodzeniowych. Młodzież – aktorzy pragną wyjechać na Pielgrzymkę ewangelizacyjną. Będą prosić nas o wsparcie tej Pielgrzymki.

Bardzo dziękuję rodzinie Skalskich i Iwasyków z Kantorowic za troskę o czystość w naszej świątyni. Proszę następne rodziny o troskę o kościół.

Wielkimi krokami zbliża się kolejny jubileusz istnienia naszej wspólnoty parafialnej. Już za dwa tygodnie, w niedzielę 4 lutego o godz. 11,30, pod przewodnictwem metropolity krakowskiego Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego będziemy przeżywać 30 rocznicę erygowania naszej Parafii. Już dziś wszystkich bardzo serdecznie zapraszam.

Porządek odwiedzin duszpasterskich:

22.I – poniedziałek – od godz. 16,00 – ul. Kantorowicka – blok 219 i 221 I klatka

23.I – wtorek – od godz. 16,00 – ul. Kantorowicka – blok 221 II klatka i 223

24.I – środa – od godz. 16,00 – ul. G. Morcinka blok 80, 80a

25.I – czwartek – od godz. 16,00 – ul. G. Morcinka blok 80b, 80c

27.I – sobota – od godz. 9,00 – Zesławice  domy jednorodzinne (od ul. Jeziorany

29.I – poniedziałek – od godz. 16,00 – ul. G. Morcinka blok 92, 92a