Kantorowice 31 XII 2023

Święto świętej Rodziny:

Jezusa, Maryi i Józefa

W niedzielę dzisiejszą obchodzimy Święto świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Pomimo różnych trudności, św. Józef i Maryja potrafili w swoim życiu całkowicie zawierzyć Panu Bogu. Dlatego też ta Rodzina jest dla nas przykładem i wzorem do pokonywania codziennych trudności w naszych rodzinach.

Dziś przypada św. Sylwestra, papieża. W ostatni dzień roku kalendarzowego, o godz. 17,00 na Nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne z kazaniem, podsumowującym mijający rok, a potem Msza święta o godz. 18,00. Każdy z nas ma za co dziękować Bogu, jak i za co Go przepraszać i o co prosić.

Jutro pierwszy dzień Nowego Roku, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to zarazem 57 Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Do życia w pokoju powinniśmy dążyć przede wszystkim w naszych rodzinach, w miejscu pracy, w szkole i w naszym sercu.

Przypominam, zwłaszcza tym, którzy nie będą spać przez całą noc, że tego dnia należy uczestniczyć we Mszy św., bo jest to święto obowiązkowe.

We wtorek świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła, żyjących w IV wieku.

W środę wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus.

I czwartek miesiąca po Mszy św. porannej Godzina Święta – Adoracja Najświętszego Sakramentu.

I piątek odwiedziny chorych i starszych w domach od 9,00. Okazja do spowiedzi świętej od 16,30. O 17,00 Msza św., nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i spotkanie do bierzmowania.

W sobotę uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana popularnie świętem Trzech Króli, jedno z najstarszych świąt obchodzonych w Kościele. Jest to święto zobowiązujące nas do udziału we Mszy św. Msze św. w porządku niedzielnym. Na Mszy św. o 7,30 błogosławieństwo kredy i kadzidła.

Z racji I soboty miesiąca oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Maryi i modlimy się w intencji rodzin oczekujących potomstwa.

W przyszłą niedzielę świętem Chrztu Pańskiego kończymy liturgiczny obchód okresu Narodzenia Pańskiego.

Po Mszy św. o 9,00 zmiana tajemnic różańcowych.

        Bardzo dziękuję rodzinie Ragan i Offord z bloku 221 z ul. Kantorowickiej za troskę o czystość w naszym kościele w tym tygodniu. Jeśli są jeszcze na tym osiedlu oraz w bloku 217 i 217a rodziny katolickie, poczuwające się do obowiązku troski o własny kościół parafialny, to bardzo proszę o zgłoszenie tej faktu dziś w zakrystii.

Porządek odwiedzin duszpasterskich:

2.I – wtorek – od godz. 16,00 – ul. Kantorowicka nr 125 i 127

3.I – środa – od godz. 13,00 – ul. Zakole (od Zyburów do Brosiów)

4.I – czwartek – od godz. 13.00 – ul. Zakole (od Brosiów do Brosiów nr 12)

6.I – sobota – od godz. 12,30 – ul. Zakole (od Więcków do Bielów)

7.I – niedziela – od godz. 12,30 – ul. G. Morcinka (od Baranówki w górę)

8.I – poniedziałek – od godz. 16,00 – Zastów ul. Kantorowicka – blok socjalny