Kantorowice 26 XII 2023

Święto św. Szczepana, I Męczennika

Dzisiejsze ogłoszenia rozpocznę od podziękowań.

– Dziękuję dzieciom, młodzieży i dorosłym, którzy uczestniczyli w tegorocznych roratach.

– Dziękuję wszystkim za udział w parafialnej akcji zbiórki żywności dla najbardziej potrzebujących.

– Bardzo dziękuję za przygotowanie tegorocznej szopki: przede wszystkim Tomaszowi Kucharskiego i lektorom: Bartoszowi Wyczesanemu i Olafowi Stefańczykowi a także Agacie i Mateuszowi Iwasykom i innym.

– Dziękuję za wszystkie życzenia świąteczne, które dotarły do mnie różnymi drogami: ustnie, telefonicznie, przez smsy i mailowo.

– Nade wszystko dziękuję wszystkim, którzy w przedświątecznej bieganinie znaleźli czas na to, co najważniejsze: oczyścili swoje sumienia w sakramencie pokuty i przyjęli nowonarodzonego Jezusa do swojego serca w Komunii świętej. W Boże Narodzenie na wszystkich 5 Mszach  św. rozdałem łącznie 334 Komunie święte (rok temu 330, ale w poprzednich latach rozdawałem prawie 500! Komunii świętych).

Pozostałe ogłoszenia:

Na Mszy św. o 9,00 poświęcenie owsa.

Jutro święto Jana Apostoła i Ewangelisty. Na Mszy św. o 8,00 poświęcenie wina. Zachęcam do skosztowania go jako lekarstwa.  Po Mszy św. Nowenna do MBNP.

W czwartek święto Świętych Młodzianków, męczenników.

W niedzielę Święto świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Pomimo różnych trudności, św. Józef i Maryja potrafili w swoim życiu całkowicie zawierzyć Panu Bogu. Dlatego też ta Rodzina jest dla nas przykładem i wzorem do pokonywania codziennych trudności w naszych rodzinach.

W niedzielę przypada też św. Sylwestra, papieża. W ostatni dzień roku kalendarzowego, zapraszam na godz. 17,00 na Nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne z kazaniem, podsumowującym mijający rok, a potem Msza święta o godz. 18,00. Każdy z nas ma za co dziękować Bogu, jak i za co Go przepraszać i o co prosić.

Jutro rozpoczynam odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. To wyjątkowa okazja spotkania i rozmowy całej rodziny ze swoim duszpasterzem.

Stół powinien być nakryty białym obrusem, na nim Pismo święte, woda święcona i zapalone świece. Dzieci i młodzież szkolna powinni mieć przygotowane do wglądu zeszyty do religii, indeksy katechizacji i indeksy do bierzmowania. Woda święcona przez cały rok jest dostępna w zbiorniku po lewej stronie przy drzwiach wejściowych do kościoła.

Bardzo proszę, aby każdego dnia ktoś przyjechał po księdza, a po kolędzie odwiózł na plebanię, zwłaszcza gdy idzie o dalsze rejony Parafii.

Jeżeli ze względu na czas pracy lub inne przeciwności ktoś nie może przyjąć kapłana w wyznaczonym czasie, to proszę o zgłoszenie tego np. w zakrystii, tak, byśmy wspólnie mogli ustalić dogodny czas kolędy.

Oczywiście kto nie chce przyjąć księdza po kolędzie to proszony jest o poinformowanie o tym fakcie ministrantów, którzy pójdą przed księdzem lub po prostu nie otwieranie drzwi, jak zresztą bywało to niejednokrotnie w poprzednich latach.

Porządek odwiedzin duszpasterskich

27.XII – środa – od godz. 13,00 – ul. Kantorowicka ( od r Hutyrów do Nowaków nr 147)

28.XII – czwartek – od godz. 13,00 – ul. Kantorowicka (od Magierów do Raźnych)

29.XII – piątek – od  godz. 13,00 – ul. Kantorowicka (od Bieroniów, blok interw. do Maślągów)

30.XII – sobota – od godz. 9,00 – Dłubnia –  ul. Petofiego, ul. Piotrusia Pana, ul. Zakładowa

2.I – wtorek – od godz. 16,00 – ul. Kantorowicka nr 125 i 127

Cały porządek kolędy jest wywieszony na tablicy ogłoszeń i znajduje się na stronie internetowej Parafii www.kantorowice.pl.