Kantorowice 24 XII 2023

IV Niedziela Adwentu

Wigilia Bożego Narodzenia

Po Mszy św. o 7,30 poświęcimy szopki, żłóbki i figurki Dzieciątka Jezus oraz sianko na stół wigilijny. Sianko proszę sobie zabrać do domu.

Dziś kończy się nasza parafialna akcja pomocy żywnościowej dla najbardziej potrzebujących. Są jeszcze do nabycia świece wigilijne Caritasu oraz poświęcone opłatki wigilijne.

Po południu nie ma Mszy św. o 18,00.

Zachęcam do godnego przeżycia Wieczerzy Wigilijnej i całych świąt Bożego Narodzenia, a w szczególności do zachowania takich zwyczajów, jak odczytanie fragmentu Ewangelii o Narodzeniu Chrystusa, wspólna modlitwa, łamanie się poświęconym opłatkiem i śpiewanie kolęd. Zachowajmy też zwyczaj spożywania posiłków bezmięsnych. Otwórzmy dla przychodzącego Chrystusa jak najszerzej nasze serca, domy i rodziny.

O północy Pasterka. Zapraszam do licznego udziału, aby być pierwszymi, którzy przywitają nowonarodzonego Zbawiciela. Podczas Pasterki, jak co roku, zebrane ofiary są przeznaczone na Fundusz Obrony Życia SOS. W ciągu dnia Msze święte tak jak w niedziele.

W Boże Narodzenie od godz. 12,00 chciałbym odwiedzić chorych i starszych w domach, ale tylko tych, którzy zostaną zgłoszeni.

W wtorek, w drugi Dzień Narodzenia Pańskiego Święto świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Porządek Mszy świętych niedzielny. Po Mszy św. o 9,00 poświęcenie owsa. Ofiary z tego dnia są przeznaczone na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

W środę po świętach rozpocznę wizytę duszpasterską tzw. kolędę. Zacznę od ul. Kantorowickiej od rodziny Hutyrów.

Bardzo dziękuję rodzinie Byrskich z ul. Kantorowickiej z bloku 221 za troskę o porządek i czystość w naszej świątyni. Proszę następne rodziny.