Kantorowice 17 XII 2023

III Niedziela Adwentu

Przeżywamy III Niedzielę Adwentu zwaną „Gaudete”, co z języka łacińskiego oznacza: „Radujcie się”. Jesteśmy dziś zaproszeni do szczególnej radości z powodu zbliżającego się spotkania z Tym, który przychodzi, aby nas zbawić.

Dzisiaj rozpoczynamy Kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin, przypominające nam o obowiązku ustawicznej troski o własną rodzinę. Rodzina jest pierwszym i podstawowym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary.

Od 17 grudnia rozpoczyna się bezpośrednie przygotowanie do świętowania Narodzenia Pańskiego. Liturgia kieruje nasz wzrok na wydarzenia, zapowiadające narodzenie Chrystusa. Ale to nie tylko historyczne przyjścia Chrystusa, lecz nade wszystko nasze osobiste spotkanie z Nim.

By lepiej przygotować się do przeżywania tej wielkie tajemnicy, jaką jest Narodzenie Bożego Syna w ludzkim ciele, zapraszam na Msze św. roratnie w tygodniu o 17,00, a w niedziele o 7,30. Na Roratach od wczoraj odprawiana jest Nowenna do Dzieciątka Jezus.

W sobotę odbędzie się adwentowa spowiedź przedświąteczna w godzinach od 15,00 do 18,00 z przerwą od 16,30 do 17,00. Proszę, nie zapomnijmy o naszym osobistym spotkaniu z Chrystusem w sakramencie pokuty i o tym, żeby naprawdę narodził się w naszym sercu przez przyjęcie Go w Komunii świętej w czasie świąt. Roraty w tym dniu o 18,00.

W Niedzielę Wigilia Bożego Narodzenia. Po Mszy św. o 7,30 poświęcenie sianka na stół wigilijnyszopek, żłóbków i figurek Dzieciątka Jezus. W związku z Wigilią nie będzie Mszy św. o 18,00.

Jeszcze do Wigilii włącznie trwa nasza parafialna akcja pomocy żywnościowej dla najbardziej potrzebujących. Można też jeszcze nabyć świecę wigilijną Caritasu. Jak również opłatki wigilijne.

Bardzo dziękuję rodzinie Czyżyckich i Marciniak z bloku 221 za zadbanie o czystość w kościele w tym tygodniu. Proszę kolejne rodziny.

We wtorek w naszym kościele odbędzie się pogrzeb śp. Ryszarda Zybury z ul. Zakole, męża pozostałej Heleny. Miał 68 lat.