Kantorowice 10 XII 2023

II Niedziela Adwentu

Dziś, w II Niedzielę Adwentu, obchodzony jest XXIV Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wspieramy modlitwą i ofiarą materialną naszych braci w wierze, tam żyjących. Swoją pomoc możemy wyrazić składając przy wychodzeniu ofiarę do koszyczka.

Msze św. roratnie codziennie o 17,00, a w niedziele o 7,30. Zapraszam do uczestnictwa.

We wtorek Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe.

We środę św. Łucji, dziewicy i męczennicy z czasów cesarza Dioklecjana, patronki niewidomych i chorych na oczy.

W środę przypada 42 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Pamiętajmy o modlitwie w intencji jego ofiar i naszej Ojczyzny.

W czwartek św. Jana od Krzyża, karmelity, żyjącego w XVI w, jednego z największych mistyków i teologów duchowości.

W piątek po Mszy św. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

Od soboty będziemy odprawiać Nowenna do Dzieciątka Jezus.

Rozprowadzamy świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom: duże w cenie nie mniej niż 15 zł., małe przynajmniej 10 zł.

Opłatki wigilijne można nabyć w zakrystii lub od ministrantów przy wychodzeniu. Ofiary składane z tej okazji są częścią wynagrodzenia dla pracowników kościelnych za ich całoroczną pracę w kościele.

  W przyszłą niedzielę, trzecią miesiąca, nasze ofiary przeznaczymy na prace inwestycyjne przy naszym kościele.

Bardzo dziękuję rodzinie Krawczyków i Górków z bloku 221 z ul. Kantorowickiej za troskę o porządek i czystość w naszej świątyni w mijającym tygodniu. Proszę następne rodziny.

W środę w naszym kościele pożegnaliśmy śp. Mariannę Kurek Gabryś z bloku 15. Wdowę po śp. Władysławie. Przeżyła  87 lat.

Przypomnienie: dziś odbywają się Wybory do Rad Dzielnic Miasta Krakowa. Wybieramy  radnych do dzielnicy XVII. Lokale wyborcze u Kotwicy i w Klubie „Zakole” są otwarte od 7,00 do 21,00. Zachęcam do licznego udziału. Biorąc udział w wyborach, będziemy mieli wpływ na swoje najbliższe otoczenie, poprzez swoich przedstawicieli w Radzie Dzielnicy.