Kantorowice 3 XII 2023

I Niedziela Adwentu

         W dzisiejszą, I Niedzielę Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”.

        Adwent to czas radosnego oczekiwania na spotkanie ze Zbawicielem. Pierwsza jego część (do 16 grudnia) kieruje nasze myśli ku wieczności, zaś druga (od 17 grudnia) ku Bożemu Narodzeniu.

        Wieniec adwentowy z 4 świecami, symbolizuje 4 tysiące lat oczekiwania i 4 niedziele Adwentu. Patronkę Adwentu – Maryję, symbolizuje świeca, zwana roratką.

       Zapraszam do uczestnictwa w roratach codziennie o 17,00, a w niedziele o 7,30 dorosłych, młodzież oraz dzieci z zapalonymi lampionami.

Po Mszy św. o 9,00 zmiana tajemnic różańcowych.

Jutro św. Barbary, dziewicy i męczennicy, Patronki dobrej śmierci i górników.

W środę św. Mikołaja, biskupa, który zasłynął szczególną miłością do potrzebujących. Spróbujmy choć trochę go naśladować.

W czwartek św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.

I czwartek po Mszy św. „Godzina święta” – Adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której dziękujemy Bogu za dar Jego obecności i modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 8,00  17,00 i 18,00. Na Mszy św. o 18,00 poświęcenie medalików dla dzieci pierwszokomunijnych. Z racji uroczystości nie ma postu.

W tym dniu między godziną 12 a 13 w wielu kościołach odbywa się „Godzina Łaski” i bardzo wielu wiernych przychodzi na modlitwę. U początków „Godziny Łaski” są objawienia Matki Bożej we włoskim Montichiari – Fontanelle. Matka Boża, objawiając się 8 grudnia 1947 r., powiedziała: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świataDzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski…”

Szczególnie ważna jest modlitwa za grzeszników, i uczczenie Maryi jako Róży Mistycznej i Matki Kościoła. Nasz kościół od 12,00 do 13, 00 również będzie otwarty.

Z racji II piątku miesiąca, o 16,30 różaniec za zmarłych połączony z wypominkami i Msza św. ofiarowana za zmarłych wypominanych.

 W sobotę św. Jana Diego.

W niedzielę Najświętszej Maryi Panny Loretańskiej. Obchodzony będzie także XXIV Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wesprzyjmy modlitwą i ofiarą materialną naszych braci w wierze, tam żyjących. Swoją pomoc możemy wyrazić w przyszłą niedzielę składając przy wychodzeniu z kościoła ofiarę do koszyczka.

Od dziś rozprowadzamy świece wigilijne Caritasuduże w cenie przynajmniej 15 zł i małe w cenie nie mniej niż 10 zł.

Poświęcone opłatki wigilijne w tym roku będą rozprowadzane tylko w kościele. Można je nabyć w zakrystii lub od ministrantów przy wychodzeniu z kościoła. Pamiętajmy, że ofiary składane z tej okazji są częścią wynagrodzenia dla pracowników kościelnych za ich całoroczną pracę w kościele. Za chwilę opłatki zostaną poświęcone.

W okresie Adwentu, jak w poprzednich lat, organizujemy pomoc żywnościową dla najbardziej potrzebujących. Artykuły spożywcze, nie psujące się, można przynosić aż do Wigilii włącznie i zostawić przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia.

Bardzo dziękuję rodzinie Żołnów z bloku 23 za troskę o czystość kościoła w tym tygodniu. Proszę następne rodziny. Teraz ze sprzątaniem przenosimy się do bloku 221.

W niedzielę 10 grudnia 2023 r. odbędą się Wybory do Rad Dzielnic Miasta Krakowa. W tym dniu mieszkańcy wybiorą swoich radnych w 18 Dzielnicach. Lokale wyborcze otwarte będą od godz. 7:00-21:00. Zachęcamy do licznego udziału w tych wyborach. Biorąc w nich udział, mieszkańcy będą mieli wpływ na swoje najbliższe otoczenie. Zdecydują poprzez swoich przedstawicieli w Radach Dzielnic o losach szkół, przedszkoli, o stanie chodników i dróg oraz miejscach wypoczynku i rekreacji.