Kantorowice 26 XI 2023

XXXIV Niedziela Zwykła

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Po Mszy św. o 9,00 wobec Najświętszego Sakramentu, odmówimy Akt Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Jezusowi Chrystusowi, Królowi Wszechświata.

W czwartek święto św. Andrzeja Apostoła.

I piątek odwiedziny chorych i starszych w domach od 9,00. Spowiedź święta od 16,00. O 17,00 Msza św. z nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa i spotkanie do bierzmowania.

W I sobotę miesiąca zwracamy się ku Niepokalanemu Sercu Maryi i modlimy się w intencji rodzin oczekujących na urodziny dziecka.

W sobotę kończy się okres zwykły cały rok liturgiczny. A w niedzielę rozpoczynamy Adwent, czas przygotowania do świąt Bożego Narodzenia, a zarazem nowy rok kościelny. Pierwsze roraty o 7,30.

W niedzielę św. Franciszka Ksawerego, jezuity, jednego z największych misjonarzy Dalekiego Wschodu. Żył w XVI wieku.

Po Mszy św. o godz. 9,00 zmiana tajemnic różańcowych.

Od następnej niedzieli będziemy rozprowadzać świece wigilijne Caritasu: duże w cenie przynajmniej 15 zł i małe za nie mniej niż 10 złotych. Jak również opłatki wigilijne.

Bóg zapłać za ofiary składane przed tygodniem do puszek na biednych z okazji Światowego Dnia Ubogich. Zebraliśmy 1305 zł i 04 gr.

Bóg zapłać za ofiary z ubiegłej niedzieli na prace gospodarcze przy naszym kościele. Na tacę złożyliście 902 zł i 18 gr, a w kopertach 41 rodzin złożyło 3210 zł.

W tym miejscu zwykłem dziękować za troskę o czystość w naszym kościele. Niestety na moją prośbę skierowaną przed tygodniem do rodzin katolickich z os. G. Morcinka, które jeszcze nie sprzątały kościoła i do rodzin katolickich z bloku 223 – nikt nie odpowiedział pozytywnie. Wobec powyższego mamy dziś kościół nieposprzątany. O porządek w kościele w nowym tygodniu proszę Parafian z bloku 221.