Kantorowice 19 XI 2023

XXXIII Niedziela Zwykła

W niedzielę dzisiejszą przeżywamy VII Światowy Dzień Ubogich pod hasłem „Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka.” (Tb 4,7). Z tej okazji, po wszystkich Mszach św. odbywa się przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc ubogim, o którą prosi Metropolita Krakowski. Zachęcam do ofiarności.

Jutro św. Rafała Kalinowskiego (1835-1907), karmelity, jednego z przywódców powstania styczniowego w 1863 roku, Sybiraka.

We wtorek wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.

W środę św. Cecylii (†III wiek), dziewicy i męczennicy, patronki chórzystów, lutników, muzyków, organistów.

Po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W piątek św. Andrzeja Dung-Lac (ok. 1795-1839), kapłana i jego Towarzyszy, męczenników wietnamskich.

W sobotę św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy.

W niedzielę uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o 9,00 wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu, odmówimy Akt Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Jezusowi Chrystusowi, Królowi Wszechświata.

Z okazji wspomnienia św. Cecylii parafia MB Częstochowskiej na Szklanych Domach organizuje Weekend Muzyki Kościelnej. W sobotę  zaplanowano Sympozjum, koncert i nieszpory. Z kolei w niedzielę nieszpory i koncert Chóru Bazyliki Grobu Bożego z Miechowa. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń.

Dziękuję rodzinie Terpińskich i Nalepków z bloku 23a za troskę o czystość naszego kościoła w mijającym tygodniu. Wrócił zeszyt sprzątających. Jeśli jeszcze jakieś rodziny z tego osiedla poczuwają się choć trochę do elementarnej odpowiedzialności i troski o swoją świątynię to bardzo proszę o zgłoszenie się w zakrystii. W przeciwnym razie troskę o kościół przekazujemy na Wiejski Zakątek do bloku 223.