Kantorowice 15 X 2023

XXVIII Niedziela Zwykła

 Obchodzimy dziś w naszej ojczyźnie XXIII Dzień Papieski pod hasłem „Sw. Jan Paweł II. Cywilizacja życia”W ramach obchodów tego Dnia odbywa się zbiórka funduszy na stypendia dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin. Każdy kto chciałby to dzieło wesprzeć, może po Mszy św. złożyć swoją ofiarę do puszki przy wyjściu z kościoła.

Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe są odprawiane w tygodniu po Mszy św., a w niedziele o 17,30.

Od jutra przez okres jesienno – zimowy Msza św. wieczorna w dniu powszednie będzie odprawiana o godz. 17,00. Niedziela pozostaje bez zmian.

Jutro św. Jadwigi Śląskiej (1174 lub 1179-1243), żony Henryka I Brodatego, księcia Wrocławia.

W tym dniu,16 października, przypada 45 rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na następcę św. Piotra.

We wtorek św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika, ucznia św. Jana Ewangelisty i następcy św. Piotra na stolicy biskupiej w Antiochii (Syria).

W środę święto św. Łukasza, Ewangelisty, Patrona służby zdrowia. Naszą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie.

W czwartek bł. Jerzego Popiełuszki, kapłana i męczennika.

        W piątek uroczystość św. Jana Kantego (1390-1473), kapłana, głównego patrona Archidiecezji Krakowskiej i miasta Krakowa. Z racji uroczystości nie obowiązuje w najbliższy piątek wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W piątek z racji III piątku miesiąca nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, połączone z różańcem.

       W niedzielę uroczystość św. Jana Pawła II, głównego patrona Województwa Małopolskiego.

       W najbliższą niedzielę w Kościele powszechnym będzie obchodzony Światowy Dzień Misyjny i rozpocznie się Tydzień Misyjny.

W najbliższą niedzielę odbędzie się ogólnopolskie badanie praktyk religijnych tzw. dominicantes i comunicantes tzn. obecnych na Mszy św. i przyjmujących Komunię św.

Bardzo dziękuję rodzinom: Śliwa i Zaleńscy z bloku 23 za troskę o czystość w naszej świątyni w mijającym tygodniu. Proszę kolejne rodziny z tego osiedla, odpowiedzialne za swój kościół parafialny.

Dziś wybory parlamentarne. Pamiętajmy o naszym patriotycznym obowiązku i przywileju. Idźmy głosować. Dla informacji: dla mieszkańców Zesławic lokal wyborczy znajduje się przy ul. G. Morcinka 40 w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej (U Kotwicy). Natomiast dla mieszkańców Kantorowic w Ośrodku Kultury – Klub Zakole, ul. Zakole 31. Szczegółowy rozkład na tablicy ogłoszeń.