Kantorowice 8 X 2023

XXVII Niedziela Zwykła

Po Mszy św. o 9,00 zmiana tajemnic różańcowych.

Trwa październik– miesiąc poświęcony modlitwie różańcowej. Matka Boża w swoich objawieniach wielokrotnie ponawiała wezwanie do odmawiania różańca w celu uproszenia Bożego Miłosierdzia dla świata. Nabożeństwa różańcowe po Mszy św. o 18,00, a w niedziele o 17,30.

Jutro bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.

W środę św. Jana XXIII, papieża.

W czwartek bł. Jana Beyzyma, kapłana, apostoła trędowatych na Madagaskarze.

W piątek bł. Honorata Koźmińskiego (1829-1916), kapłana, który dał początek licznym zgromadzeniom bezhabitowym.

W piątek dzień szczególnej pamięci o naszych zmarłych. O godz. 17,45 wypominki, następnie Msza św. i różaniec za zmarłych.

W sobotę św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy, której zawdzięczamy nabożeństwo I piątków miesiąca.

W sobotę naszą pamięcią obejmujemy nauczycieli i wychowawców, którzy obchodzą swoje doroczne święto – Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy życzliwością i modlitwą nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty.

W niedzielę św. Teresy od Jezusa (1515-1582), dziewicy, zakonnicy i doktora Kościoła, wielkiej mistyczki, która zreformowała zakon karmelitański.

W niedzielę będziemy przeżywać XXIII Dzień Papieski pod hasłem: „Sw. Jan Paweł II. Cywilizacja życia.” W związku z tym dniem w całej Polsce, również w naszej Parafii odbędzie się przed kościołem zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia dla uzdolnionej młodzieży.

W przyszłą, trzecią niedzielę miesiąca ofiary na tacę i w kopertach przeznaczymy na ogrzewanie kościoła.

Dziękuję rodzinom: Grzywa i Bartoszek z bloku 23 za troskę o czystość w naszej świątyni w mijającym tygodniu. Proszę następne rodziny z tego rejonu, którym leży na sercu troska o własną świątynię.