Kantorowice 1 X 2023

XXVI Niedziela Zwykła

Po Mszy św. o 9,00 odbędzie się uroczyste Nabożeństwo Różańcowe z Procesją Eucharystyczną do 5 ołtarzy. Zapraszam wszystkich do udziału i wspólnej modlitwy.

Zmiana tajemnic różańcowych odbędzie się wyjątkowo w 2 niedzielę miesiąca.

Dziś nie będzie już nabożeństwa różańcowego po południu.

Nabożeństwa różańcowe będą odprawiane w naszym kościele codziennie w dni powszednie po Mszy św., a w niedzielę przed Mszą św. wieczorną tj. o godz. 17,30. Zachęcam do udziału w nich dzieci, młodzież i dorosłych, by powierzać Matce Bożej swoje małe i duże sprawy.

Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski prosi, aby każdego dnia modlili się w intencji Kościoła i naszej Ojczyzny.

Jutro wspominamy świętych Aniołów Stróżów. Każdego dnia polecajmy się opiece tych Bożych wysłanników.

W środę św. Franciszka z Asyżu, założyciela franciszkanów, patrona ekologów.

W czwartek św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy.

I czwartek miesiąca, to dzień poświęcony dziękczynieniu za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz modlitwie o nowe powołanie. W tych intencjach będziemy się modlić podczas różańca.

W I piątek odwiedziny chorych i starszych w domach od 9,00.

Wszystkich pragnących skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania zapraszam od 17,00. O 18,00 Msza św. i nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusaróżaniec i spotkanie do bierzmowania.

W sobotę przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Zostało ono ustanowione na pamiątkę zwycięstwa floty chrześcijańskiej nad wojskami tureckimi, odniesionego pod Lepanto (nad Zatoką Koryncką) 7 października 1571 roku. W roku 1883 papież Leon XIII wprowadził do Litanii loretańskiej wezwanie „Królowo Różańca świętego”, a w dwa lata później zalecił, by w kościołach odmawiano różaniec przez cały październik.

Jest to zarazem święto patronalne róż różańcowych. W naszej Parafii są trzy Róże Różańcowe Kobiet.

I sobotę podczas nabożeństwa modlimy się również za rodziców oczekujących urodzenia dziecka.

W sobotę VIII Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Sanktuarium św. Jana Pawła II i Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach. Rozpoczęcie o 9,00. Szczegóły na plakacie na tablicy ogłoszeń.

Przez cały październik można zgłaszać wypominki roczne i jednorazowe.

Bardzo dziękuję rodzinie Niewiarowskich z bloku 23 za troskę o czystość w naszej świątyni w mijającym tygodniu. Proszę następne rodziny katolickie z tego osiedla, które noszą w swoim sercu potrzebę troski o swój kościół i Parafię.