Kantorowice 27 VIII 2023

XXI Niedziela Zwykła

Dzisiaj obchodzimy Dzień Dziękczynienia za Świat Stworzony.

Jutro św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła (354-430), syna św. Moniki. Po nawróceniu został biskupem i wybitnym teologiem.

We wtorek wspomnienie Męczeństwo św. Jana Chrzciciela, który zginął, broniąc nierozerwalności małżeństwa. Jan nigdy nie odstąpił od wzywania do przemiany życia, nawet jeśli w ostateczności stracił przez to swoje życie. Na ile my jesteśmy gotowi unikać wygodnego kompromisu, gdy chodzi o prawdę i wierność chrześcijańskiej hierarchii wartości?

W czwartek obchodzony jest ustanowiony przez Sejm RP Dzień Solidarności i Wolności.

W piątek bł. Bronisławy (ok. 1200-1259), dziewicy.

Pierwszy dzień września to także bolesna 84 rocznica wybuchu II wojny światowej. Pielęgnujmy pamięć o ofiarach wojny, przede wszystkich wychowując młode pokolenia do pokoju, ucząc wzajemnego szacunku i zrozumienia wobec każdego człowieka.

W I piątek od 9,00 będę odwiedzał chorych i starszych w domach.

I piątek września to dobra okazja, by rozpocząć praktykę odprawiania dziewięciu I piątków miesiąca. Przypominam, że warunkiem koniecznym do odprawienia I piątków jest przyjęcie w I piątek Komunii świętej i ciągłość 9 miesięcy. Do praktyki I piątków szczególnie zachęcam dzieci z klas IV i młodzież przed bierzmowaniem. Spowiedź święta I piątkowa od 17,00. O 18,00 Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa i Nabożeństwo.

I sobotę miesiąca oddajemy się Niepokalanemu Sercu Maryi i modlimy się w intencji rodzin oczekujących na narodziny dziecka.

W niedzielę św. Grzegorza Wielkiego (ok. 540-604), papieża. Od jego imienia pochodzi „śpiew gregoriański” i zwyczaj odprawia 30 Mszy św. za zmarłych, zwanych „gregorianką”.

W niedzielę po Mszy św. o 9,00 zmiana tajemnic różańcowych.

Bóg zapłać rodzinie Hołdów i Gratkowskich z bloku 21 za troskę o czystość w naszej świątyni w tym tygodniu. Proszę kolejne rodziny katolickie naszej Parafii.

Bóg zapłać za Waszą ofiarność z ubiegłej niedzieli na prace gospodarcze przy naszej Parafii. Taca wyniosła 1230 zł i 11gr a w 38 kopertach było 2850 zł.