Kantorowice 20 VIII 2023

XX Niedziela Zwykła

Na Mszy św. o 11,00 przeżywamy parafialny dzień dziękczynienia za owoce ziemi. Szczegóły święta plonów na plakatach.

Jutro św. Piusa X, papieża, który odrodził życie eucharystyczne, wydając dekrety o częstszym przystępowaniu do Eucharystii i pozwalając dzieciom na wcześniejszą Komunię Świętą.

We wtorek Najświętszej Maryi PannyKrólowej.

W środę św. Róży z Limy, dziewicy. Po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W środę obchodzimy Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. Dzień ten nawiązuje do daty podpisania wrogiego Polsce paktu Ribbentrop–Mołotow, z 23 sierpnia 1939 roku. W naszym narodzie możemy się doliczyć całych zastępów ludzi, prześladowanych przez systemy polityczne minionych dziesięcioleci. Wielu z nich złożyło najwyższą ofiarę swojego życia. Z tej okazji modlimy się za ofiary nazizmu i komunizmu oraz o zachowanie ludzkości przed nowymi zagrożeniami ze strony reżimów totalitarnych.

W czwartek święto św. Bartłomieja Apostoła. Według tradycji głosił Ewangelię w Indiach i tam poniósł śmierć męczeńską przez odarcie ze skóry.

 W piątek św. Ludwika, króla i św. Józefa Kalasantego, kapłana.

W sobotę, 26 sierpnia, uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. W tym dniu szczególnie dziękujemy Bogu za dar Matki, która od przeszło sześciuset lat króluje w jasnogórskim sanktuarium i otacza swoją matczyną opieką naszą Ojczyznę. Podczas Mszy św. odmówimy Akt zawierzenia Narodu Polskiego Matce Bożej.

Episkopat Polski zachęca też, by w tę uroczystość włączyć się w inicjatywę Dnia Modlitwy za Prześladowany Kościół na Bliskim Wschodzie. Tamtejsi chrześcijanie potrzebują naszego wsparcia!

W niedzielę św. Moniki, matki świętego Augustyna (354-430), która swoją wytrwałą modlitwą i łzami wyjednała u Boga łaskę nawrócenia syna. Jest ona wzorem i wspomożycielką matek, które są bezradne wobec swoich dzieci, wybierających niewłaściwe drogi w życiu.

W niedzielę na mocy postanowienia papieża Franciszka obchodzimy Dzień Dziękczynienia za Świat Stworzony.

Bóg zapłać rodzinom: Surmacz i Rusinek z bloku 21 za troskę o czystość naszej świątyni w mijającym tygodniu. Proszę następne rodziny.