Kantorowice 13 VIII 2023

XIX Niedziela Zwykła

Dziś przypada święto NMP Kalwaryjskiej.

Jutro św. Maksymiliana Marii Kolbego, franciszkańskiego kapłana i męczennika obozu w Auschwitz, który oddał życie za współwięźnia.

We wtorek uroczystość Wniebowzięcia NMP. Uroczystość ta ukazuje wyniesienie naszej ludzkiej natury do chwały nieba. Święto obowiązkowe. Msze św. jak w każdą niedzielę. O godz. 8,40 Godzinki.

W Polsce ta uroczystość jest znana też jako święto Matki Bożej Zielnej. Dlatego do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną pobłogosławione na wszystkich Mszach św.

W tę maryjną uroczystość sięgamy również pamięcią do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Polecajmy Królowej Polski obecne i przyszłe losy naszego Narodu.

W środę św. Stefana Węgierskiego, króla.

W czwartek święto św. Jacka, dominikanina, patrona archidiecezji krakowskiej.

W piątek po Mszy św. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z racji III piątku miesiąca.

W niedzielę św. Bernarda (1090-1153), opata cystersów w Clairvaux (Francja) i doktora Kościoła.

Dziękuję rodzinom: Janik, Żychowscy i Graczyk z bloku 17 za cotygodniową troskę o czystość naszego kościoła. Proszę kolejne rodziny.

W przyszłą niedzielę, trzecią miesiąca, wspieramy finansowo tegoroczne inwestycje gospodarcze w naszej Parafii.

W czwartek w naszym kościele parafialnym, a następnie na cmentarzu w Grębałowie, pożegnamy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Władysława Raźnego z ul. Zakole, męża pozostałej Anny. Przeżył 80 lat.

Stowarzyszenie Nasze Kantorowice serdecznie zaprasza na Dzień Kantorowic – Święto Plonów, które odbędzie się w najbliższą niedzielę, 20 sierpnia, na Błoniach przy ulicy Zakole. Uroczystości rozpoczną się Mszą św. o godz. 11.00 w kościele parafialnym, a na błoniach spotykamy się o godz. 15.00. Szczegóły na plakacie.