Kantorowice 6 VIII 2023

XVIII Niedziela Zwykła

Swięto Przemienienia Pańskiego

Po Mszy św. o 9,00 zmiana tajemnic różańcowych.

We wtorek św. Dominika (ok. 1170-1221), kapłana, założyciela Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów.

W środę święto św. Teresy Benedykty od Krzyża – Edyty Stein (1891-1942),dziewicy i męczennicy, patronki Europy. Żydówki, która odnalazła wiarę w Boga w wieku 30 lat, przyjmując chrześcijaństwo. Zginęła w Auschwitz.

W czwartek święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

W piątek św. Klary (1194-1253),dziewicy. Zafascynowana życiem  św. Franciszka z Asyżu, stała się założycielką zakonu, popularnie zwanego klaryskami. Siostry te prowadzą bardzo surowy tryb życia.

W piątek z racji II piątku miesiąca o 17,30 różaniec za zmarłych z wypominkami i Msza św. żałobna za zmarłych wypominanych.

W niedzielę przypada święto NMP Kalwaryjskiej.

Przypominam, że zgodnie z prośbą naszych biskupów sierpień jest miesiącem trzeźwości. Zachęcam do wytrwania w abstynencji, ofiarowując ją za tych, którzy sami nie potrafią jej zachować i są uzależnieni od alkoholu. Mogą to być nie tylko osoby, które spotykamy na ulicy, lecz również nasi domownicy. Nie przymykajmy oczu na takie sytuacje, lecz szukajmy dla nich specjalistycznej pomocy.

W naszej modlitwie nie zapomnijmy o rolnikach, dla których wakacje są czasem ciężkiej pracy.

Dziękuję rodzinie Gazdowicz i Jeż z os. G Morcinka za troskę o czystość naszej świątyni w minionym tygodniu. Proszę następne rodziny.

Stowarzyszenie Nasze Kantorowice po raz kolejny organizuje imprezę plenerową pt. Dzień Kantorowic-Święto Plonów. Z tej okazji zaprasza wszystkich chętnych do pracy nad przygotowaniem wieńca dożynkowego w dniu 11 sierpnia tj. piątek o godz. 19.00 na plebanii. Zapraszamy mieszkańców Kantorowic i okolic. Wspólnie weźmy udział w podtrzymaniu tak pięknej polskiej tradycji.