Kantorowice 23 VII 2023

XVI Niedziela Zwykła

Dzisiaj po wszystkich Mszach św. wzdłuż parkingu odbędzie się błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów, z racji przypadającego we wtorek wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Będziemy się modlić, aby nigdy nie zabrakło nam rozsądku i wyobraźni na drodze.

Jutro św. Kingi, dziewicy (1234-1292), żony polskiego księcia Bolesława V Wstydliwego. Po śmierci męża wstąpiła do zakonu klarysek i dalsze swoje życie poświęciła dla ubogich.

We wtorek święto św. Jakuba Apostoła. Spośród Apostołów jest pierwszym, a po Szczepanie drugim męczennikiem Kościoła. Już w 44 roku na rozkaz Heroda został ścięty mieczem.

        Tego samego dnia czcimy św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących. Warto pamiętać o nim podczas podróży i prosić o opiekę, aby szczęśliwie powrócić do domu!

W środę świętych Joachima i Anny, rodziców NMP. Pamiętajmy o naszych dziadkach i babciach. Niech nasza wdzięczność wyrazi się w modlitwie i w życzliwości, za wszelkie dobro z ich strony. Po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W piątek św. Szarbela Makhlufa, kapłana.

        W sobotę świętych Marty, Marii i Łazarza, którzy pokazują nam wartość służby drugiemu człowiekowi.

Dziękuję nowożeńcom za troskę o czystość naszej świątyni w tym tygodniu. Teraz wracamy ze sprzątaniem na os. G. Morcinka.

        Dziękuję za ofiary z ubiegłej niedzieli na trwające obecnie prace przy naszej Parafii. Na tacę złożono 1077 zł i 52 gr, a w 30 kopertach 2510 zł.

        Dziękuję za zebrane w dniu wczorajszym na terenie naszej Parafii elektro-śmieci z przeznaczeniem na pomoc krajom misyjnym. Elektro-śmieci zostaną zabrane sprzed plebanii jutro o godz. 10,00. Więc gdyby ktoś zapomniał wczoraj oddać, to może jeszcze samodzielnie dostarczyć ten sprzęt jutro najpóźniej do 10,00.