Kantorowice 16 VII 2023

XV Niedziela Zwykła

        Dziś przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel (Szkaplerznej).

        We wtorek św. Szymona z Lipnicy, kapłana.

        W czwartek bł. Czesława, kapłana.

        W trzeci piątek miesiąca dzień szczególnej czci Bożego Miłosierdzia. Po Mszy św. nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

       W sobotę święto św. Marii Magdaleny, której zawdzięczamy odkrycie pustego grobu Zmartwychwstałego Pana.

       W niedzielę przypada święto św. Brygidy, zakonnicy (1302-1373), patronki Europy. Jej piękne życie żony, matki, a potem zakonnicy jest świadectwem, że każdy stan może być przestrzenią spotkania z Bogiem.

      W przyszłą niedzielę, z racji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, po wszystkich Mszy św. wzdłuż parkingu odbędzie się błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów. Będziemy się modlić, aby nigdy nie zabrakło nam rozsądku i wyobraźni na drodze.

     Bardzo dziękuję rodzinom: Kachel i Winkler z bloku 15 za cotygodniową troskę o czystość naszego kościoła. W tym tygodniu o czystość kościoła zadbają nowożeńcy.

     W czwartek o godz. 13.40 na cmentarzu w Batowicach odbędzie się pogrzeb śp. Łukasza Długosza z bloku 11. Miał niespełna 39 lat.

     W sobotę na terenie naszej Parafii odbędzie się już po raz ósmy  zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego tzw. elektro-śmieci, organizowana przez Papieskie Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” z przeznaczeniem na pomoc misjonarzom w krajach misyjnych w Afryce.

     Po godz. 15,00 przejedzie samochód przez ul. Zakole, Kantorowicką, Pole Wróblowe, Dłubnię, Zesławice domy i obok byłej siedziby MOPS-u przy bloku 15 i zbierze pozostawiony przy posesjach w widocznym i dostępnym dla samochodu ciężarowego miejscu wspomniany sprzęt.