Kantorowice 18 VI 2023

XI Niedziela Zwykła

We wtorek bł. Władysława Bukowińskiego, kapłana.

        W środę św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.

        W czwartek na godz.18,00 zapraszam na Mszę św. na zakończenie roku szkolnego dzieci, młodzież i ich rodziców. Wcześniej, od 17,00 okazja do spowiedzi świętej.

W piątek obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.

W sobotę Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. To wielki świadek Bożej Prawdy, który za nią oddał swoje życie. Przy tej okazji warto zastanowić się nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą.

        Bardzo dziękuję rodzinie Zagórskich i Jurkowskich z bloku 9 za cotygodniowe porządki w kościele. Proszę następne rodziny z tego osiedla.

Teraz chciałbym rozliczyć się, jak obiecywałem, z wydatków na nowe ołtarze na Boże Ciało.

Konstrukcje ołtarzy ze stali nierdzewnej: materiał i robocizna to koszt 23 900 zł. Plansze z symbolami eucharystycznymi do 4 ołtarzy to wydatek 3 770 zł. A 4 nowe obrusy kosztują 1 725 zł. To wszystko daje nam sumę  29 400 zł. Jeżeli podzielimy to na 4 ołtarze to koszt jednego ołtarza wynosi 7 350 zł.

Teraz ofiary. Składka z Bożego Ciała na ten cel wyniosła 2 903 zł. Plus w 7 kopertach było 870 zł. Rodziny przygotowujące ołtarze przekazały 1 590 zł. Rodzice dzieci pierwszokomunijnych ofiarowali 1 000 zł. Jedna z rodzin z Kantorowic ofiarowała na ten cel 6 000 zł. Wszystko to daje sumę 12 363 zł. Jeśli odejmiemy to od całości kosztów to brakuje nam jeszcze dokładnie 17 040 zł. Dodam, że dzisiejsza składka przeznaczona jest też na ten cel.

Stowarzyszenie Sympatyków Zesławic i Okolicy „Bez Granic”, Rada i Zarząd Dzielnicy XVII, Ośrodek Kultury Kraków Nowa Huta oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej – PAL zapraszają mieszkańców w najbliższą sobotę 24 czerwca na godz. 16,00 na XI Piknik „Zesławice na Dzikim Zachodzie”.

W programie wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych, a od godz. 19,00 zabawa taneczna przy akompaniamencie zespołu muzycznego. Wszystkie szczegóły są na plakatach.

Organizatorzy proszą o nie parkowanie samochodów w miejscu organizacji pikniku w sobotę od rana.