Kantorowice 11 VI 2023

X Niedziela Zwykła

O 17,30 Nabożeństwo czerwcowe z procesją eucharystyczną.

       We wtorek św. Antoniego z Padwy, kapłan i doktora Kościoła.

        W środę bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

Do czwartku trwa oktawa Bożego Ciała. W czwartek zakończenie oktawy. Po Mszy św., nabożeństwie i procesji poświęcenie kwiatów i wianków oraz błogosławieństwo małych dzieci.

       W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Ta uroczystość to także Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Ci, którzy nam posługują przy ołtarzu i w konfesjonale, zostali z ludu wzięci i do ludu posłani, dlatego potrzebują naszego duchowego wsparcia i modlitwy.

Podczas nabożeństwa czerwcowego również Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, bo jest to trzeci piątek miesiąca.

        Z racji uroczystości w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

       W sobotę czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

       W sobotę przypada także wspomnienie św. brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

       W przyszłą, trzecią niedzielę miesiąca, nasze ofiary przeznaczymy w dalszym ciągu na pokrycie kosztów związanych z nowymi ołtarzami na Boże Ciało, bo składka z Bożego Ciała w niewielkim tylko stopniu pokryła koszty tego przedsięwzięcia.

Jeszcze raz chciałbym bardzo serdecznie wszystkim podziękować za tegoroczne Boże Ciało: za udział w procesji, za podjęcie się różnych funkcji: mężczyznom, kobietom, młodzieży, dzieciom w strojach pierwszokomunijnych oraz sypiącym kwiaty i dzwoniącym, służbie liturgicznej, rodzinom, które udekorowały swoje domy i posesje, Policji za zadbanie o nasze bezpieczeństwo, a zwłaszcza wyznaczonym rodzinom za zorganizowanie się i przygotowanie ołtarzy. Bóg zapłać.

      Bardzo dziękuję rodzinie Jędrszczyków, Szczodraków i Przepiórków z Zesławic – domów za troskę o czystość naszego kościoła w tym tygodniu. Zdaje się, że są to ostatnie rodziny z tego osiedla, zatroskane o czystość Domu Bożego. Gdyby jednak ktoś został pominięty, to proszę zgłosić się dziś w zakrystii.

Teraz sprawę czystości naszej świątyni oddajemy w ręce mieszkańców Zesławic – bloków. Bardzo proszę, aby żadna rodzina nie uchylała się od tej powinności wobec swojego kościoła i Parafii. Jeżeli ktoś z jakiegoś powodu nie może, to może znaleźć sobie kogoś na zastępstwo. Proszę również, by do sprzątanie nie przychodziły więcej niż dwie rodziny. Trzeba też poinformować wcześniej o jakiej porze ktoś zamierza przyjść sprzątać. Zeszyt sprzątających jest w zakrystii. Zaczynamy od bloku 9.

      Stowarzyszenie Nasze Kantorowice bardzo serdecznie zaprasza na Festyn Rodzinny, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 17 czerwca na Błoniach przy ul Zakole. Rozpoczynamy o godz. 15,00 . W programie przewidziano wiele bezpłatnych atrakcji. Szczegóły na plakacie pod chórem.