Kantorowice 4 VI 2023

Uroczystość Najświętszej Trójcy

Przeżywamy uroczystość Najświętszej Trójcy. Jest to zarazem ostatni dzień na dopełnienie obowiązku spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej, o których mówi II i III przykazanie kościelne: „Przynajmniej raz w roku przystąpić do Sakramentu Pokuty” oraz „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię świętą”.

        Po Mszy św. o 9,00 zmiana tajemnic różańcowych, a południu o 17,30 Nabożeństwo czerwcowe. W tygodniu po Mszy św.

Jutro św. Bonifacego, biskupa i męczennika oraz bł. Małgorzaty Łucji Szewczyk, dziewicy.

We wtorek św. Norberta, biskupa.

        W środę bł. Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka, męczenników franciszkańskich.

W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwana świętem Bożego Ciała. Przypada wspomnienie św. Jadwigi, królowej.

       Boże Ciało to święto zobowiązujące nas do uczestniczenia we Mszy św. Główna Msza św. będzie o godz. 9,00. Po niej procesja eucharystyczna z Najświętszym Sakramentem. W tym roku pójdziemy z Chrystusem Eucharystycznym na os. G. Morcinka i na os. Zesławice – domy.

Bardzo gorąco zachęcam wszystkich Parafian do licznego udziału w tej manifestacji religijnej. Dzieci zapraszam do sypania kwiatków i do dzwonienia. Młodzież do niesienia feretronów, Panie do niesienia światła, Panów do baldachimu i chorągwi. Zachęcam do udekorowania okien naszych domów symbolami religijnymi, dając w ten sposób świadectwo naszej wiary. Podczas procesji proszę o zachowanie ostrożności.

        Pozostałe Msze będą o 7,30, po procesji ok. 11,30 i o 18,00.  Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o 17,30.

        Do następnego czwartku włącznie trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie o 18,00 Msza św. z nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa i procesja eucharystyczna wokół kościoła. W niedzielę o 17,30.

        W II piątek miesiąca o 17,30 Różaniec za zmarłych wypominanych z wypominkami i Msza św. za nich ofiarowana.

        W sobotę XVII Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Kalwarii Zebrzydowskiej.

W niedzielę św. Barnaby, Apostoła.

Bardzo dziękuję rodzinie Bednarek i Stępach z Zesławic – domów za troskę o czystość naszego kościoła w tym tygodniu. Proszę następne rodziny.