Kantorowice 28 V 2023

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Dzisiejszą uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która przypada w 50 dni po Zmartwychwstaniu, kończymy obchody okresu wielkanocnego. To także dzień narodzin Kościoła, wspólnoty wierzących.

        Po południu o 17,30 Nabożeństwo majowe.

Jutro, w drugi dzień Zielonych Świąt, święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Zachęcam do udziału we Mszach św. tego dnia, które będą o godz. 8,00 18,00. Nabożeństwo po Mszy św. wieczornej.

Jutro przypada też wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

 We wtorek św. Jana Sarkandra, kapłana i męczennika i św. Zdzisławy.

 W środę święto Nawiedzenia NMP. To również ostatni dzień maja. O 18,00 Msza św. i zakończenie nabożeństw majowych z procesją eucharystyczną wokół kościoła.

W czwartek rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który poświęcony jest czci Najświętszego Serca Pana JezusaNabożeństwa czerwcowe będą odprawiane codziennie po Mszy św. a w niedziele o 17,30. Zachęcam do uczestnictwa.

       W czwartek po raz jedenasty będziemy obchodzili święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to dzień szczególnej modlitwy całego Kościoła za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.

Jest to też I czwartek miesiąca, w który dziękujemy za Sakramenty Eucharystii i kapłaństwa i modlimy się o nowe powołania do służby Bożej w Kościele.

Przypada wspomnienie św. Justyna, męczennika.

W tym dniu mamy ponadto Dzień Dziecka. Pamiętajmy o najmłodszych, nie tylko obdarowując ich materialnie, lecz przede wszystkim dbajmy o ich wzrost duchowy i religijny.

        W I piątek miesiąca od 9,00 rano będę odwiedzał chorych i starszych w domach. Po południu spowiedź święta od 17,00. Msza św., nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i spotkanie do bierzmowania.

I sobotę miesiąca podczas nabożeństwa modlimy się także za rodziców oczekujących na narodziny dziecka.

       W tym dniu przypada wspomnienie św. Karola Lwangi i jego towarzyszy (†1886), męczenników z Ugandy w Afryce.

W niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

Po Mszy św. o 9,00 zmiana tajemnic różańcowych.

        W niedzielę kończy się okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej, o których mówi II i III przykazanie kościelne: „Przynajmniej raz w roku przystąpić do Sakramentu Pokuty” oraz „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię świętą”. Kto tego podstawowego obowiązku katolika i człowieka wierzącego jeszcze nie dopełnił, to w tym tygodniu do niedzieli włącznie najwyższy czas – ostatni dzwonek.

          Zbliża się uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało (8 czerwca). W tym roku pójdziemy z Chrystusem Eucharystycznym na os. G. Morcinka i na ul. Jeziorany. O przygotowanie ołtarzy bardzo proszę:

I – przed blokiem 17: rodziny z bloku 17

II – na ul. Jeziorany: rodziny Adama Raźnego, Marcina Raźnego, Grzegorza Poznańskiego, Janiny Biros i Józefa Dalacha

III – przed blokiem 23: rodziny z bloku 23 nr 1-20

IV – na parkingu przed kościołem: rodziny z bloku 23a

       Nadmienię tylko, że wykonywane są obecnie nowe ołtarze na Boże Ciało, których złożenie będzie o wiele prostsze niż tych starych, które już się po 17 latach zużyły. Niestety jest to spory wydatek, rzędu na pewno dwudziestu kilku tysięcy, dlatego składkę z Bożego Ciała przeznaczymy na ten cel. Jest też prośba do rodzin przygotowujących poszczególne ołtarze, by w tym roku może skromniej przyozdobili ołtarze kwiatami, a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze również przeznaczyli na nowe konstrukcje. Dokładne rozliczenie podam po Bożym Ciele.

       Bardzo dziękuję rodzinie Grabskich i Bednarków z ul. Jeziorany za cotygodniowe porządki w kościele. Proszę następne rodziny.