Kantorowice 21 V 2023

VII Niedziela Wielkanocna

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

         Obchodzimy dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres, gdy Pan Jezus po swoim Zmartwychwstaniu ukazywał się swoim uczniom.

         Natomiast najbliższy tydzień będzie poświęcony przygotowaniom do uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Codziennie na początku nabożeństwa Nowenna do Ducha Świętego.

         Na Mszy św. o 9,00 przeżywamy dziś Rocznicę I Komunii świętej. Natomiast na Mszy św. o 11,00 I Komunia święta dzieci z klas III. Przez cały tydzień będziemy przeżywać Biały Tydzień.

        Bardzo dziękuję rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za bardzo dobrą całoroczną współpracę w parafialnym przygotowaniu dzieci do dnia I Komunii świętej.

        Po południu o 17,30 Nabożeństwo majowe.

W środę NMP Wspomożycielki Wiernych. Po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, połączona z nabożeństwem majowym.

W tym dniu przypada 50 rocznica święceń kapłańskich metropolity krakowskiego ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego.

Dzień 24 maja każdego roku, jest poświęcony pamięci i modlitwom za Kościół w Chinach. W wielu miejscach na świecie Kościół jest prześladowany. Za wiarę w Chrystusa wielu naszych braci chrześcijan cierpi, a nawet oddaje życie. My nie musimy dźwigać takich doświadczeń, zatem ofiarujmy im choćby dar modlitwy i pamięci, prosząc, aby i oni mogli cieszyć się wolnością religijną.

        W piątek św. Filipa Nereusza (1515-1595), kapłana.

        W tym dniu, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Z tej okazji polecajmy je Bogu w modlitwie, by mogły dobrze wypełniać swoją misję. Na co dzień otaczajmy je szczególną miłością i wdzięcznością. A te, które już Pan powołał do wieczności, polecajmy Bożemu miłosierdziu.

        W sobotę wspomnienie św. Pawła VI, papieża.

W katedrze na Wawelu w sobotę o 10,00 święcenia prezbiteratu.

W sobotę o 20,00 nabożeństwo majowe przy krzyżu na ul. Ku Raciborowicom. Zapraszam zwłaszcza mieszkańców Zesławic.

W sobotę 42 rocznica śmierci błogosławionego ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, prymasa Polski (1981).

       W niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Dzień Pięćdziesiątnicy.

        Bardzo dziękuję rodzicom dzieci klas IV za troskę o czystość w naszym kościele w tym tygodniu. Teraz ze sprzątaniem wracamy znów do Zesławic – domów.