Kantorowice 14 V 2023

VI Niedziela Wielkanocna

        Po południu o 17,30 Nabożeństwo majowe, a w tygodniu po Mszy św. o 18,00.

      Jutro, we wtorek i w środę będziemy przeżywać dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące (dawniej „dni krzyżowe”). Codziennie procesja błagalna ze śpiewem litanii do Wszystkich Świętych o godz. 17,30. W poniedziałek pójdziemy na pola koło Convectora, we wtorek na ul. Zakole a w środę na ul. Kantorowicką. Klęski żywiołowe coraz częściej zdarzają się także w Polsce, a ludzi głodnych na świecie ciągle przybywa. Stąd zachęta do licznego udziału w tych nabożeństwach.

       We wtorek święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, głównego patrona Polski.

      W piątek, jako III miesiąca, nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego połączone z nabożeństwem majowym.

      W sobotę o 20,00 majówka na ul. Zakole koło rodziny Grelów. Zapraszam zwłaszcza Parafian z tamtej okolicy.

      W niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

      W niedzielę na Mszy św. o 9,00 będziemy przeżywać Rocznicę I Komunii świętej. Spotkanie dla tych dzieci w piątek o 17,00. Natomiast na Mszy św. o 11,00 I Komunia święta dzieci z klas III.

      W niedzielę, trzecią miesiąca, naszym ofiarami wspieramy potrzeby inwestycyjne i gospodarcze naszej Parafii.

      Dziękuję wszystkim za liczny udział w uroczystościach odpustowych a także za podjęcie przeróżnych funkcji (baldachim, feretrony, świece, sypanie kwiatów, dzwonienie, posługa w kuchni i inne)

      Bardzo dziękuję rodzinom: Biros i Dalach z Zesławic domów za porządki w kościele w minionym tygodniu. W tym tygodniu proszę o posprzątanie kościoła rodziców dzieci z klas IV.