Kantorowice 30 IV 2023

IV Niedziela Wielkanocna

 Przeżywamy IV Niedzielę Wielkanocną, nazywaną Niedzielą Dobrego Pasterza. Obchodzimy dziś 60 Światowy Dzień Modlitw o Powołania do Służby Bogu w Kościele, rozpoczynający kwartalne dni modlitw o powołania w Kościele Tydzień Modlitw o Powołania.

        Po południu o 17,30 pierwsze w tym roku Nabożeństwo Majowe z procesja eucharystyczną wokół kościoła. Codziennie będziemy gromadzić się na Eucharystii i na majowym nabożeństwie o 18,00, a w niedziele i święta przed Mszą św. tzn. o 17,30.

         Do następnej niedzieli trwamy codziennie na Nowennie do św. Stanisława BM, Patrona naszej Parafii.

        Jutro wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika.

        We wtorek św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła.

W środę Uroczystość Najświętszej Maryi PannyKrólowej Polski a zarazem Święto NarodoweRocznica uchwalenia Konstytucji 3 MajaMsze święte w obecnym porządku niedzielnym. Po Komunii świętej odnowimy Śluby Jasnogórskie.

       W środę po Mszy św. o 9,00 zmiana tajemnic różańcowych. A Nabożeństwo Majowe o 17,30.

       W środę o 20,00 majówka przy kapliczce na ul. Zakole koło rodziny Kuśnierzów. Zapraszam zwłaszcza okolicznych mieszkańców.

       W czwartek święto św. Floriana, patrona miasta Krakowa, patrona strażaków i hutników.

        To I czwartek miesiąca – dzień dziękczynienia za Eucharystię oraz modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne także z naszej Parafii.

        W piątek św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana.

        W I piątek odwiedziny chorych i starszych w domach od godz. 9,00. Po południu od 17,00 spowiedź święta. O 18,00 Msza św. z nabożeństwem pierwszopiątkowym i majowym oraz spotkanie do bierzmowania.

        W sobotę święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.

         W I sobotę podczas nabożeństwa majowego modlitwy w intencji rodziców, oczekujących na urodzenie dziecka.

W sobotę o 20,00 majówka przy kapliczce na skrzyżowaniu ul. Kantorowickiej z ul. G. Morcinka. Zapraszam zwłaszcza Parafian z tamtej okolicy.

        W niedzielę w naszej Parafii zewnętrzna uroczystość odpustowa ku czci św. Stanisława BM. Uroczysta suma odpustowa o godz. 11,30. Będzie jej przewodniczył  ks. Jacek Ozdoba, nasz Parafianin, który w tym roku obchodzi Jubileusz 30-lecia święceń kapłańskich a kazanie wygłosi O. Jan Kanty Kaczmarek CR, Rektor WSD Księży Zmartwychwstańców.

        Po sumie procesja eucharystyczna wokół kościoła – proszę o zorganizowanie się do niesienia baldachimu, feretronów, świec, dzieci do sypania kwiatków i dzwonienia.

        Suma odpustowa to najważniejsza uroczystość parafialna w ciągu całego roku. Dlatego bardzo serdecznie zapraszam i proszę wszystkich Parafian do jak najliczniejszego udziału w niej. Swoją obecnością podkreślamy, jak ważny jest dla nas nasz kościół parafialny. To znak naszego przywiązania do Parafii i do swojego kościoła. To wizytówka o nas. Gorąco o to proszę wszystkich Parafian, abym nie musiał się za Was wstydzić przed przybyłymi na odpust kapłanami z okolicznych Parafii, że nasz kościół na sumie odpustowej świeci pustkami.

Bardzo dziękuję Parafianom za udział we wczorajszej Nowennie do św. Stanisława na Wawelu.

Bardzo dziękuję rodzinie Raźnych, Kuleszów i Raźnych z Zesławic domów jednorodzinnych za porządki w kościele w tym tygodniu. O przygotowanie kościoła do odpustu proszę rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

Niedzieli, w tygodniku rodzin katolickich, za tydzień ukaże się dwustronicowy artykuł o naszej Parafii. Zachęcam do nabycia tego numeru czasopisma w przyszłą niedzielę, 7 maja.