Kantorowice 23 IV 2023

III Niedziela Wielkanocna

Dziś III Niedziela Wielkanocna. Od 15 lat obchodzona jest jako Niedziela Biblijna, inaugurująca w Kościele w Polsce Tydzień Biblijny. Znajdźmy w tym tygodniu czas na spotykanie się z Panem w Jego Słowie. Zachęcam do indywidualnej lektury i medytacji Słowa Bożego. Biblia, czyli Pismo Święte, to przecież najważniejsza Księga dla całego Kościoła i dla każdego z nas. Zawiera ona objawienie Boże, dotyczące naszego zbawienia. Tej księgi nie może zabraknąć w żadnym domu. Nie może też nikomu zabraknąć czasu na jej czytanie.

       Jutro Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski obok Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski i św. Stanisława BM. Przeniesiona z dnia dzisiejszego z racji niedzieli wielkanocnej.

       We wtorek święto św. Marka Ewangelisty. Jest to dzień imienin metropolity krakowskiego Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, którego polecamy Bogu w naszych modlitwach.

       W środę po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

       W piątek bł. Hanny Chrzanowskiej a także św. Joanny Beretty Molli.

       W sobotę święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.

W sobotę rozpoczyna się Nowenna do św. Stanisława Biskupa i Męczennika, Patrona Polski i naszej Parafii, przed jego uroczystością. Nowennę będziemy odprawiać codziennie na początku Mszy św.

Jak co roku, na sobotę 29 kwietnia, na pierwszy dzień nowenny, mamy zaproszenie na Wawel na godz. 17,30 wraz z innymi Parafiami Archidiecezji, których patronem jest św. Stanisław. Zapraszam i ja.

        Natomiast odpust parafialny ku czci naszego Patrona będziemy przeżywać za 2 tygodnie, w niedzielę 7 maja.

         W sobotę w Arce Pana Nowohuckie Czuwanie dla maturzystów. Rozpoczęcie o 19,00. Szczegóły na plakacie.

         W niedzielę Światowy Dzień Modlitw o Powołania.

        Powoli wchodzimy w maryjny miesiąc maj. W niedzielę pierwsze nabożeństwo majowe z procesją eucharystyczną wokół kościoła o 17,30.

       Bardzo dziękuję rodzinie Poznańskich z Zesławic domów za zadbanie o czystość naszego kościoła w tym tygodniu. Proszę następne rodziny z tego osiedla,

      Bóg zapłać za ofiary z ostatniej niedzieli, przeznaczone na prace gospodarcze przy Parafii. Na tacę złożyliście 1246 zł. i 17 gr., a w 35 kopertach 2870 zł.