Kantorowice 19 III 2023

IV Niedziela Wielkiego Postu

        Dzisiejsza, IV Niedziela Wielkiego Postu zwana jest niedzielą radości, od łacińskiego słowa: „laetare”. W połowie Wielkiego Postu  mamy się radować z nadchodzącego zbawienia. Wyrazem tego jest również różowy kolor szat liturgicznych, który dziś zastępuje wielkopostny  fiolet i ołtarz ozdobiony kwiatami.

Po południu o 17,15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

Jutro uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, Patrona Kościoła Powszechnego, Patrona Krakowa, a także Patrona czystości, rodzin, ojców, pracujących, ubogich i umierających, jak i wielu jego imienników. Spełnił on szczególną rolę wobec Pana Jezusa, będąc Jego opiekunem.

W tym dniu szczególnie modlimy się za ojców i opiekunów rodzin. Niech św. Józef wyprasza każdemu z nich łaskę dobrego spełniania powierzonych mu obowiązków troski o własną rodzinę. Wstawiennictwu św. Józefa powierzamy także wszystkie osoby noszące jego imię.

W środę po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

    W piątek o godz. 17,00 Droga Krzyżowa, następnie Msza św.

   W sobotę będziemy przeżywać uroczystość Zwiastowania Pańskiego. To początek naszego odkupienia – wcielenie Syna Bożego.

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest zarazem Dniem Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Osoby, które pragną podjąć się zadania modlitwy w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego, mogą rozpocząć swoją dziewięciomiesięczną nowennę. Zainteresowanych odsyłam do stolika pod chórem, gdzie znajdują się informacje na ten temat.

    Pamiętajmy tego dnia o modlitwie za poczęte dzieci, za ich matki i ojców. Prośmy, by życie było szanowane od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Sami też doceńmy dar życia, jaki otrzymaliśmy.

        W najbliższą niedzielę rozpoczynamy w naszej Parafii rekolekcje wielkopostne. Rekolekcje będzie głosił O. Mariusz Mazur CR ze Zgromadzenia Księży Zmartwychwstańców. Na wszystkich Mszach świętych nauki ogólne. Program rekolekcji wisi na tablicy ogłoszeń i znajduje się na stronie internetowej Parafii, można go też zabrać od ministrantów przy wychodzeniu.

Na Gorzkich Żalach za tydzień będą zbierane ofiary na kwiaty i na urządzenie  Bożego Grobu.

       W przyszłą niedzielę zmiana czasu z zimowego na letni (śpimy o godzinę krócej).

       Bardzo dziękuję rodzinie Ogórek i Półtorak z ul. Petofiego za zrobienie porządków w kościele w tym tygodniu. Proszę następne rodziny.

Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy nam w tym czasie zmagania się z naszymi wadami i porządkowaniem naszego życia oraz  przygotowania się do świętowania zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i złem.