Kantorowice 12 III 2023

III Niedziela Wielkiego Postu

Do następnej niedzieli trwamy w dziewięciodniowej Nowennie przed uroczystością św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, którą będziemy obchodzili w tym roku w poniedziałek 20 marca.

Dzisiaj, 12 marca,  przypada 34 rocznica poświęcenia naszego kościoła parafialnego, którego w 1989 roku dokonał ks. biskup Kazimierz Nycz, obecny metropolita warszawski.

W niedzielę dzisiejszą na Mszach św. o godz. 9,00 i 11,00 gościmy młodzież ze wspólnot neokatechumenalnych, działających przy parafii św. Brata Alberta, która zaprezentuje nam pieśni o charakterze wielkopostnym. Po tych dwóch Mszach św. można będzie złożyć dobrowolne ofiary na wyjazd młodzieży do Lizbony na Światowe Dni Młodzieży.

Po południu o 17,15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

Jutro 10 rocznica wyboru papieża Franciszka (2013).

We wtorek, 14 marca 17 rocznica śmierci śp. ks. Andrzeja Kamińskiego, pierwszego proboszcza (2006). Msza św. za spokój jego duszy o godz. 17,00. Zapraszam do uczestnictwa.

W piątek św. Patryka, biskupa.

W piątek, trzeci miesiąca, o 17,00 Droga Krzyżowa,  Msza św. i Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

       Dziękuję rodzinie Rakoczy z ul. Kantorowickiej i Paos z ul. G. Morcinka za zrobienie porządków w kościele w tym tygodniu. Proszę następne rodziny.

W przyszłą niedzielę, III miesiąca, naszymi ofiarami wspieramy prace, wykonywane przy naszej Parafii. W tym roku środki finansowe, którymi będziemy dysponować przeznaczymy na porządkowanie terenu przed plebanią, bo jak widać nie jest to teren zachwycający pięknem. Od lat domaga się uporządkowania. Dlatego zwracam się do wszystkich Parafian z prośbą o ofiarność na ten cel teraz i przez następne miesiące.