Kantorowice 5 III 2023

II Niedziela Wielkiego Postu

Dzisiejsza niedziela nazywana jest Niedzielą Ad gentes i jest poświęcona modlitwie za misje i misjonarzy.

Po Mszy św. o 9,00 zmiana tajemnic różańcowych. A po południu o 17,15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

We wtorek wspominamy święte męczennice Perpetuę i Felicytę, w środę św. Jana Bożego, zakonnika, a w czwartek św. Franciszkę Rzymiankę.

W środę mamy Dzień Kobiet. Nasze matki, żony, siostry, narzeczone i koleżanki polećmy Panu Bogu w modlitwie i postarajmy się, żeby zawsze, każdy dnia, dzięki nam miały powód do radości.

W piątek o 16,30 Różaniec za zmarłych z wypominkami, o 17,00 Droga Krzyżowa, następnie Msza św. za zmarłych wypominanych.

Od soboty rozpoczniemy dziewięciodniową Nowennę przed uroczystością św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

Od dzisiaj rozprowadzamy Baranki wielkanocne Caritasu z myślą o wsparciu dla najbiedniejszych, w cenie nie mniej niż 8 zł. Mamy do rozprowadzenia 100 baranków.

 Rekolekcje wielkopostne będziemy przeżywać od V Niedzieli Wielkiego Postu tj. od 26 do 29 marca.

        Bardzo dziękuję rodzinie Bierzanowskich i Gratkowskich z ul. Kantorowickiej za troskę o czystość kościoła. Proszę następne rodziny.

W następną niedzielę na Mszach św. o godz. 9,00 i 11,00 młodzież ze wspólnot neokatechumenalnych, działających przy parafii św. Brata Alberta zaprezentuje pieśni o charakterze wielkopostnym. Wszystkich chętnych prosimy, aby przygotowali karteczki ze swoimi prośbami, które po Mszy zostaną zebrane przez młodzież. W intencji tych próśb młodzież będzie się modliła w czasie cotygodniowych Eucharystii jak i w czasie swojej pielgrzymki. Po Mszy św. można będzie również złożyć dobrowolne ofiary na wyjazd młodzieży do Lizbony na Światowe Dni Młodzieży.