Kantorowice 26 II 2023

I Niedziela Wielkiego Postu

Rozpoczęliśmy nowy okres roku liturgicznego, jakim jest Wielki Post. Jest to czas pokuty i przemiany własnego życia. Zwłaszcza w I części tego okresu, tj. do V Niedzieli Wielkiego Postu, powinniśmy szczególnie skupić się na nawróceniu, zmianie naszego postępowania. Każdy z nas ma jakieś dziedziny swojego życia, które wymagają uporządkowania, zmiany zwyczajów czy nawyków.

Dzisiaj kończą się kwartalne dni modlitw o ducha pokuty, które rozpoczęliśmy w Środę Popielcową, ale czas pokuty Kościoła trwa nadal.

Kończy się też Tydzień Trzeźwości, ale może warto pociągnąć go jeszcze dłużej np. przez cały Wielki Postu w duchu ekspiacji za tych, którzy codziennie nadużywają alkoholu.

Po południu o 17,15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

Dzisiaj gościmy w naszej Parafii wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego „Młodzi Światu” z Krakowa. Misjonarze dzielą się z nami świadectwem pracy na misjach. Po Mszy świętej będzie możliwość nabycia pamiątek przywiezionych z krajów misyjnych oraz złożenia ofiary, która zostanie przekazana na wsparcie podopiecznych domu dziecka, prowadzonego przez polskie siostry Elżbietanki w Betlejem.

I czwartek po Mszy św. „Godzina Święta” – dziękczynna adoracja Najświętszego Sakramentu za dar Eucharystii i kapłaństwa.

I piątek odwiedziny chorych i starszych w domach od godz. 9,00. Po południu spowiedź święta od 16,00. O godz.17,00 Droga Krzyżowa. Następnie Msza św., nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i spotkanie do bierzmowania.

W sobotę święto św. Kazimierza królewicza, patrona archidiecezji krakowskiej.

I sobotę po Mszy św. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP z modlitwami w intencji rodzin oczekujących na narodziny dziecka.

W niedzielę po Mszy św. o 9,00 zmiana tajemnic różańcowych.

Chciałem, jak co roku, ogłosić naszą parafialną wielkopostną akcję pomocy żywnościowej dla najbardziej potrzebujących. Produkty żywnościowe można przynosić przez cały Wielki Post aż do końca Tygodnia Miłosierdzia po świętach i zostawić przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia. Nie pozostańmy obojętni na ludzką biedę. Pamiętajmy o biedniejszych od nas.

Od następnej niedzieli będziemy też rozprowadzać baranki wielkanocne Caritasu w cenie przynajmniej 8 zł.

Bardzo dziękuję rodzinie Lech i Mazur z ul. Kantorowickiej oraz Zbroja z Batowic za troskę o czystość naszego kościoła w tym tygodniu. Proszę następne rodziny.

Stowarzyszenie charytatywne Dobrosław dziękuje za złożoną kwotę  867 zł., przeznaczoną na leczenie chorego chłopca.

Na pomoc dotkniętej trzęsieniem ziemi Turcji i Syrii zebraliśmy w ubiegłą niedzielę 2451 zł i 11 gr.

Natomiast na prace inwestycyjne przy Parafii złożono na tacę 1046 zł 58 gr, a w 32 kopertach 2440 zł. Wszystkim za dar serca i ofiarność Wielkie Bóg zapłać!

W czwartek w naszym kościele a następnie na cmentarzu w Raciborowicach pożegnaliśmy śp. Janinę Broś z ul. Zakole, wdowę po śp. Mieczysławie. Przeżyła 75 lat.