Kantorowice 12 II 2023

VI Niedziela Zwykła

Dzisiaj druga niedziela tzw. Nabożeństwo Czterdziestogodzinne, podczas którego w sposób szczególny modlimy się o dobre i owocne przeżycie czasu Wielkiego Postu. Adoracja Najświętszego Sakramentu trwać będzie po każdej Mszy św. aż do godz. 18,00. Do wspólnej modlitwy zapraszam w następującym porządku:

– po Mszy św. o 9,00 – Róże Różańcowe

– po Mszy św. o 11,00 – dzieci i młodzież

– od godz. 13,00 – mieszkańców domów jednorodzinnych

– o godz. 15,00 – Godzina Miłosierdzia dla wszystkich Parafian

– od godz. 16,00 – mieszkańców bloków

– o godz. 17,30 – Nieszpory

 

        Za tydzień porządek adoracji będzie taki sam. Bardzo gorąco zachęcam, znajdźmy chwilę czasu na indywidualną modlitwę w naszych intencjach osobistych, rodzinnych i parafialnych.

We wtorek święto świętych: Cyryla (826-869), mnicha, i Metodego (815-885), biskupa, apostołów Słowian i patronów Europy.

We wtorek wspominamy również św. Walentego, patrona osób chorych psychicznie oraz narzeczonych i zakochanych. Niech ten dzień będzie okazją do pogłębienia wzajemnej miłości i życzliwości.

W piątek, trzeci miesiąca, po Mszy św. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

W przyszłą niedzielę, III miesiąca, naszymi ofiarami podczas Mszy świętych wspieramy materialnie prace, wykonywane przy naszej świątyni. Natomiast przed kościołem po wszystkich Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc doświadczonej przez trzęsienie ziemi Turcji.

Bardzo dziękuję rodzinom: Niedźwiedź i Wojnar z ul. Kantorowickiej za troskę o czystość naszego kościoła w tym tygodniu. Proszę następne rodziny.

Stowarzyszenie charytatywne „Dobrosław” prosi nas dziś o wsparcie finansowe na leczenie chorego chłopca.

We wtorek na cmentarzu w Grębałowie o godz. 13,40 odbędzie się pogrzeb śp. Marka Kwietnia z bloku 11, męża pozostałej Janiny. Miał 63 lata.