Kantorowice 5 II 2023

V Niedziela Zwykła

Dzisiaj rozpoczynamy w naszym kościele Nabożeństwo Czterdziestogodzinne, przygotowujące nas do Wielkiego Postu. Adoracja Najświętszego Sakramentu trwać będzie po każdej Mszy św. aż do godz. 18,00. Do wspólnej modlitwy zapraszam w następującym porządku:

– po Mszy św. o 9,00 – Róże Różańcowe

– po Mszy św. o 11,00 – dzieci i młodzież

– od godz. 13,00 – mieszkańców domów jednorodzinnych

– o godz. 15,00 – Godzina Miłosierdzia dla wszystkich Parafian

– od godz. 16,00 – mieszkańców bloków

– o godz. 17,30 – Nieszpory

        Za tydzień porządek będzie identyczny.

        Po Mszy św. o 9,00 poświęcenie chleba i wody z racji wspomnienia św. Agaty, dziewicy i męczennicy. A potem zmiana tajemnic różańcowych.

        Jutro św. Pawła Miki i jego Towarzyszy, pierwszych męczenników japońskich z XVI wieku.

W środę św. Józefiny Bakhity, dziewicy.

W piątek św. Scholastyki (†542), dziewicy i zakonnicy, bliźniaczej siostry św. Benedykta z Nursji we Włoszech. Żyła na przełomie V i VI w.

W piątek, II miesiąca o 16,30 Różaniec za zmarłych z wypominkami. Następnie Msza św. za zmarłych wypominanych.

W sobotę Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku (165 lat temu), Matka Najświętsza objawiła się Bernadecie Soubirous. Podczas osiemnastu spotkań z Bernadetą Maryja wzywała do modlitwy i pokuty.

To wspomnienie łączymy z obchodami XXXI Światowego Dnia Chorego. Na co dzień mamy szczególną okazję do czynnego działania wobec cierpiących, chorych i osamotnionych, których mamy blisko siebie.

W przyszłą niedzielę Stowarzyszenie charytatywne „Dobrosław” po Mszach świętych dopołudniowych prosi nas o wsparcie finansowe na leczenie chorego chłopca.

W tym tygodniu kościół sprzątała rodzina Dziadoń i Kopeć z ul. Kantorowickiej. Bóg zapłać. Za tydzień proszę następne rodziny.