Kantorowice 29 I 2023

IV Niedziela Zwykła

We wtorek św. Jana Bosko, kapłana, patrona wychowawców.

W czwartek święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej. To święto przenosi nas ostatni raz w klimat Bożego Narodzenia. Kończy się czas śpiewania kolęd.

Msze św. o godz. 8,00  17,00 i 18,00. Poświęcenie gromnic podczas wszystkich Mszy św. Na Mszę św. o 18,00 zapraszam dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami i ze świecami.

W Kościele powszechnym tego dnia obchodzony jest XXVII Dzień Życia Konsekrowanego, poświęcony modlitwie za osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w niezliczonych zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Częścią ofiar z Mszy św. wesprzemy zakony kontemplacyjne (klauzurowe), których zadaniem jest przede wszystkim modlitwa za każdego z nas, za cały Kościół i świat.

A w naszej wspólnocie przypada 29 rocznica erygowania naszej Parafii.

Jest to zarazem I czwartek miesiąca, dzień w którym dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa. Prosimy o nowe i święte powołania. Po Mszy św. o 18,00 Godzina Święta – Adoracja Najświętszego Sakramentu.

        W piątek św. Oskara, biskupa i św. Błażeja biskupa i męczennika z IV wieku, patrona od chorób gardła. Z tej okazji odbędzie się poświęcenie świec i błogosławieństwo nimi wiernych.

        W I piątek miesiąca od godz. 9,00 odwiedziny chorych i starszych w domach z posługą sakramentalną. Spowiedź święta od 16,00. Po Mszy św. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W sobotę z racji I soboty miesiąca szczególnie czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność. Podczas nabożeństwa po Mszy św. modlimy się w intencji rodzin oczekujących potomstwa.

Na Mszę św. o 17,00 a potem na spotkanie opłatkowe na plebanii zapraszam wszystkie członkinie Róż Różańcowych naszej Parafii.

        W niedzielę św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Jest wzywana jako orędowniczka kobiet karmiących i tych, które zmagają się z chorobami piersi. Po Mszy św. o 9,00 poświęcenie chleba i wody.

Po Mszy św. o 9,00 zmiana tajemnic różańcowych.

Na Mszę św. wieczorną a potem na spotkanie opłatkowe na plebanii zapraszam Służbę Liturgiczną naszej Parafii i ich Rodziców.

W przyszłą niedzielę rozpocznie się w naszym kościele Nabożeństwo Czterdziestogodzinne, przygotowujące nas do Wielkiego Postu. Adoracja Najświętszego Sakramentu trwać będzie po każdej Mszy św. aż do godz. 18,00.

Do wspólnej modlitwy zapraszam w następującym porządku:

– po Mszy św. o 9,00 – Róże Różańcowe

– po Mszy św. o 11,00 – dzieci i młodzież

– od godz. 13,00 – mieszkańców domów jednorodzinnych

– o godz. 15,00 – Godzina Miłosierdzia dla wszystkich Parafian

– od godz. 16,00 – mieszkańców bloków

– o godz. 17,30 – Nieszpory

        Bardzo dziękuję rodzinie Wyczesanych i Bańcyrowskich z ul. Kantorowickiej za cotygodniową troskę o czystość w naszej świątyni. Proszę następne rodziny.