Kantorowice 22 I 2023

III Niedziela Zwykła

Dziś obchodzona jest Niedziela Słowa Bożego.

We wtorek św. Franciszka Salezego (1567-1622), biskupa i doktora Kościoła, patrona dziennikarzy i prasy katolickiej.

W środę święto nawrócenia św. Pawła Apostoła, jednego z największych Apostołów i świętych Kościoła. Zanim jednak został chrześcijaninem, zwalczał Kościół z tą samą gorliwością, z jaką później głosił Ewangelię Chrystusa. Jego historia pokazuje nam, że dla Boga nie ma człowieka straconego, który nie mógłby do Niego wrócić, jeśli tylko sam zechce otworzyć się na łaskę Bożą.

Po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek świętych Tymoteusza i Tytusa, biskupów, uczniów i pomocników św. Pawła Apostoła, do których skierował listy zwane „pasterskimi”. A także XXIII Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce.

W sobotę św. Tomasza z Akwinu (1225-1274), kapłana i doktora Kościoła, dominikanina, wielkiego czciciela Jezusa Eucharystycznego.

sobotę mija sześć lat od uroczystego ingresu abp Marka Jędraszewskiego do Wawelskiej Katedry, czyli kanonicznego objęcia archidiecezji krakowskiej przez nowego pasterza.

Bardzo dziękuję rodzinie Ochwatów i Adamskich z ulicy Kantorowickiej za troskę o czystość w naszej świątyni. Proszę następne rodziny o troskę o kościół.

Porządek odwiedzin duszpasterskich:

23.I – poniedziałek – od godz. 16,00 – ul. G. Morcinka 80, 80a

24.I – wtorek – od godz. 16,00 – ul. G. Morcinka 80b, 80c

25.I – środa – od godz. 16,00 – ul. G. Morcinka 92, 92a (nowe bloki)

28.I – sobota – od godz. 9,00 – ul. Petofiego, ul. Kantorowicka tzw. Pole

      Wróblowe (od fortu)

To już ostatnie dni kolędy. Gdyby ktoś jeszcze chciał indywidualne odwiedziny kapłana, to w tym tygodniu pora na uzgodnienie dogodnego dla siebie terminu.