Kantorowice 8 I 2023

Święto Chrztu Pańskiego

Dzisiejsza niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia. Chociaż zgodnie z polską tradycją kolędy będziemy śpiewać aż do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, to jednak już jutro  rozpocznie się tzw. okres zwykły – część I – przed Wielkim Postem, przypominający publiczną działalność Pana Jezusa.

Przy okazji święta Chrztu Pańskiego pragnę przypomnieć wszystkim rodzicom, aby na chrzestnych dla swoich dzieci nie wybierali ludzi niewierzących, niepraktykujących, nieprzyjmujących sakramentów świętych, żyjących w związkach niesakramentalnych i partnerskich, nie chodzących na religię itp. Bo po 1: nie pozwala na to Prawo Kanoniczne. Po 2: czyni się dziecku krzywdę takim chrzestnym. I po 3: ja nie podpisuję fałszywych dokumentów, że ktoś jest wierzącym i praktykującym katolikiem a w rzeczywistości i w praktyce nim nie jest. Tak samo proszę, aby takie osoby nie przychodziły do kancelarii po fałszywe zaświadczenia.

W piątek, II miesiąca, o 7,30 różaniec za zmarłych z wypominkami i Msza św. żałobna za zmarłych wypominanych.

W niedzielę za tydzień po Mszy św. o 11.00 zapraszamy wszystkich, dorosłych i dzieci na jasełka, które odbędą się w kościele. Przedstawienie przygotowane jest przez młodzież, wyjeżdżającą do Lizbony na Światowe Dni Młodzieży. Po jasełkach aktorzy będą zbierać dobrowolne ofiary, które przeznaczą na dofinansowanie wyjazdu.

W przyszłą niedzielę, trzecią miesiąca, naszymi ofiarami na tacę i w kopertach wspieramy prace budowlane przy naszym kościele.

Bardzo dziękuję rodzinom: Magiera i Kruczek z ul. Kantorowickiej za troskę o czystość w naszej świątyni. Proszę następne rodziny.

Porządek odwiedzin duszpasterskich:

8.I – niedziela – od godz. 12,30 – ul. G. Morcinka (od Baranówki w górę)

9.I – poniedziałek – od godz. 15,00 – blok 13 i 15

10.I – wtorek – od godz. 15,00 – blok 17 i 21

11.I – środa – od godz. 16,00 – blok 19

12.I – czwartek – od godz. 16,00 – blok 23a i 23b

13.I – piątek – od godz. 16,00 – ul. Stary Gościniec (osiedle bliźniaków)

14.I – sobota – od godz. 9,00  – ul. Stary Gościniec, ul. Wielkie Pola

       (do ul. G. Morcinka)

15.I – niedziela – od godz. 12,30 – ul. Kantorowicka blok 229 (interwen.)

16.I – poniedziałek – od godz. 16,00 blok 23 (od 1 do 20)