Kantorowice 18 XII 2022

IV Niedziela Adwentu

Po Mszy św. o 7,30 poświęcimy szopki, żłóbki i figurki Dzieciątka Jezus oraz sianko na stół wigilijny. Sianko proszę sobie zabrać do domu.

Na Mszy św. o godz. 11,30 Ksiądz Biskup Jan Zając w imieniu i w zastępstwie Metropolity Krakowskiego, Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, dokona uroczystego obudzenia i poświęcenia nowych organów piszczałkowych.

W piątek po południu odbędzie się adwentowa spowiedź przedświąteczna w godzinach od 15,00 do 18,00 z przerwą od 16,30 do 17,00. Proszę, nie zapomnijmy o naszym osobistym spotkaniu z Chrystusem w sakramencie pokuty i o tym, żeby naprawdę narodził się w naszym sercu przez przyjęcie Go w Komunii świętej w czasie świąt.

W związku ze spowiedzią roraty w tym dniu wyjątkowo będą o godz. 18,00.

W sobotę Wigilia Bożego NarodzeniaOstatnie roraty o godz.8,00 rano.  

W sobotę też kończy się nasza parafialna akcja pomocy żywnościowej dla najbardziej potrzebujących. Są jeszcze do nabycia świece wigilijne Caritasu oraz poświęcone opłatki wigilijne.

Zachęcam do godnego przeżycia Wieczerzy Wigilijnej i całych świąt Bożego Narodzenia, a w szczególności do zachowania takich zwyczajów, jak odczytanie fragmentu Ewangelii o Narodzeniu Chrystusa, wspólna modlitwa, łamanie się poświęconym opłatkiem i śpiewanie kolęd. Zachowajmy też zwyczaj spożywania posiłków bezmięsnych. Otwórzmy dla przychodzącego Chrystusa jak najszerzej nasze serca, domy i rodziny.

O północy Pasterka. Zapraszam do licznego udziału, aby być pierwszymi, którzy przywitają nowonarodzonego Zbawiciela. Podczas Pasterki, jak co roku, zebrane ofiary są przeznaczone na Fundusz Obrony Życia SOS. W ciągu dnia Msze święte tak jak w niedziele.

W Boże Narodzenie od godz. 12,00 chciałbym odwiedzić chorych i starszych w domach, ale tylko tych, którzy zostaną zgłoszeni.

W poniedziałek, w drugi Dzień Narodzenia Pańskiego Święto świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Porządek Mszy świętych niedzielny. Po Mszy św. o 9,00 poświęcenie owsa. Ofiary z tego dnia są przeznaczone na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

We wtorek po świętach rozpocznę wizytę duszpasterską tzw. kolędę. Zacznę od ul. Zakole.

Bardzo dziękuję rodzinie Skrzekuckich i Stefańczyków, a za poprzedni tydzień rodzinie Satołów i Wiechciów z ul. Kantorowickiej za troskę o porządek i czystość w naszej świątyni. Proszę następne rodziny.